Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
31.08.2023 , 11:51 Aktualizacja: 02.09.2023, 14:46

Wrzesień o kobiecych nowotworach. Zapraszamy na konferencję

Wrzesień to miesiąc świadomości nowotworów ginekologicznych. Z tej okazji w Narodowym Instytut Onkologii – Państwowym Instytucie Badawczym w Warszawie odbędzie się konferencja, na której omawianych będzie szereg zagadnień związanych z diagnostyką i leczeniem tej grupy chorób. Start: sobota, 2 września, godz. 10.30. Planowana jest transmisja na portalu Serwis Zdrowie.

Infografika/organizator konferencji Infografika/organizator konferencji

Zgodnie z danymi Krajowego Rejestru Nowotworów rocznie ok. 73 530 kobiet otrzymuje diagnozę nowotworu, przy czym mniej więcej 14 proc. raków umiejscowionych jest w narządach rodnych. Ponad 13500 kobiet umiera co roku na nowotwory kobiece, z czego połowa, ok. 6600, na same nowotwory ginekologiczne.

W świetle tych liczb i korzystając z faktu, że wrzesień jest w przestrzeni publicznej uznany za miesiąc, w którym zwracamy szczególną uwagę na nowotwory ginekologiczne, Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej wraz ze Stowarzyszeniem Kobiet Onkologii Polskiej RAK MISJA postanowiło podjąć działania, które umożliwią większe dotarcie z powyższym tematem zarówno do pacjentek, ich rodzin, potencjalnych pacjentek jak i decydentów w opiece zdrowotnej.

Wiele nowotworów kobiecych można wykryć we wczesnym stadium rozwoju, dzięki czemu szanse na wyleczenie są duże. Nadto nawet w zaawansowanych stadiach medycyna nie jest już bezradna.

Już 2 września, o godz. 10.30 w Narodowym Instytucie Onkologii w Warszawie, w gronie menadżerów i lekarzy, konsultantów wojewódzkich i krajowych, dyrektorów szpitali, przedstawicieli MZ i AOTMiT, podsumujemy dotychczasowe sukcesy w diagnostyce i leczeniu nowotworów kobiecych i zastanowimy się wspólnie nad wyzwaniami jakie stawia przed nami wzrost zachorowalności na te nowotwory.

Spotkanie będzie dostępne pod adresem: www.live.medicalartgroup.pl/wrzesien2023/ 

Konferencję prowadzić będzie Aleksandra Kurowska, redaktor naczelna portalu "Co w zdrowiu?".    

Jeżeli są Państwo zainteresowani udziałem w Konferencji prosimy o kontakt mailowy: sekretariat@ptgo.pl

Program konferencji

  • 10.30- 10.35

Otwarcie konferencji: Prof. dr hab. n. med. Włodzimierz Sawicki - prezes PTGO, Dr n. med. Anna Dańska - Bidzińska – prezes RAK MISJA, Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. ginekologii onkologicznej

  • 10.35- 10.50 

Epidemiologia nowotworów kobiecych– prognozy - dr hab. n. med.  Joanna Didkowska

  • 10.50- 11.10 

Ginekologia onkologiczna 2023 okiem eksperta - prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński – konsultant krajowy ds. ginekologii onkologicznej

  • 11.10- 11.30

Ginekologia onkologiczna 2023 okiem menadżera - wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski

  • 11.30 – 11:45

”Po pierwsze PROFILAKTYKA” - posłanka Barbara Dziuk

  • 11.45 – 12.00

 Krajowa Sieć Onkologiczna – perspektywy rozwoju ginekologii onkologicznej w KSO -prof. dr hab. n. med. Adam Maciejczyk

  • 12.00 – 12.30

Dyskusja, pytania od dziennikarzy

  • 12.30 – 13.00 Przerwa
  • 13.00 – 14.30

Panel dyskusyjny: Chora z nowotworem ginekologicznym w koordynowanej opiece podstawowej – współpraca specjalisty z lekarzem pierwszego kontaktu w zakresie follow-up kobiet z nowotworami ginekologicznymi.

Moderacja: Dr Artur Prusaczyk

  • ORGANIZATOR:

Polskie Towarzystwo Ginekologii Onkologicznej

  • PARTNERZY STRATEGICZNI PROJEKTU:

Stowarzyszenie Kobiet Onkologii Polskiej RAKMISJA
Stowarzyszenie IFIC Polska

  • PATRONAT:

Krajowy Konsultant ds. Ginekologii Onkologicznej, Prof. dr hab. n. med. Mariusz Bidziński
Narodowy Instytut Onkologii w Warszawie

PATRONI  MEDIALNI:
Polska Agencja Prasowa, cowzdrowiu.pl

jw, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Treści publikowane na portalu „Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media pod warunkiem spełnienia postanowień regulaminu „Serwisu Zdrowie. Postaw na Wiedzę!”. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3342

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.