Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

20.01.2021 , 15:50 Aktualizacja: 20.01.2021, 16:05

Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics (komunikat)

Angelini Pharma przejmuje spółkę Arvelle Therapeutics, by stworzyć wiodącą w Europie innowacyjną firmę farmaceutyczną, specjalizującą się w chorobach ośrodkowego układu nerwowego (OUN) i w zaburzeniach psychicznych.

Fot. PAP Fot. PAP

Angelini Pharma, międzynarodowa firma farmaceutyczna należąca do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini, i Arvelle Therapeutics, szwajcarska firma biofarmaceutyczna zajmująca się opracowywaniem innowacyjnych leków dla pacjentów z chorobami OUN, ogłosiły zawarcie ostatecznej umowy fuzji, na mocy której Angelini Pharma przejmie Arvelle Therapeutics w ramach transakcji gotówkowej za całkowitą kwotę wyceny sięgającą 960 mln USD.

Arvelle Therapeutics jest nową firmą biofarmaceutyczną, która postawiła sobie za cel stworzenie innowacyjnych rozwiązań dla pacjentów z chorobami OUN. Spółka zajmuje się opracowywaniem i wprowadzeniem do sprzedaży na rynku europejskim, eksperymentalnego leku przeciwpadaczkowego. Arvelle Therapeutics ma główną siedzibę w Szwajcarii i uzyskała fundusze na rozpoczęcie działalności w wysokości 207,8 mln USD – co stanowi jedno z największych zobowiązań inwestycyjnych na rzecz spółki biofarmaceutycznej skoncentrowanej na kontynencie europejskim.

– W firmie Angelini Pharma jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy podpisać tę obiecującą umowę. Jesteśmy pod wrażeniem zaangażowania i pracowitości naszych kolegów z Arvelle, dzięki którym mogła się ona tak bardzo rozwinąć na przestrzeni ostatnich lat. Reprezentujemy taką samą kulturę zorientowaną na pacjenta i takie samo przywiązanie do sprawnego działania – stwierdził Pierluigi Antonelli, dyrektor generalny Angelini Pharma. – Ta transakcja przeniesie nas na poziom wiodącego gracza na rynku europejskim. Zyskamy silną pozycję umożliwiającą nam zaspokajanie potrzeb pacjentów z różnymi chorobami ośrodkowego układu nerwowego (OUN) dzięki innowacyjnemu portfolio, specjalistycznym kompetencjom medycznym i szerokiej obecności rynkowej, jak również dzięki planowanemu otwarciu filii we Francji, w Wielkiej Brytanii, w krajach skandynawskich i w Szwajcarii do 2022 r.

– Jest to najważniejsza inwestycja w historii naszej grupy kapitałowej – skomentowali Thea Paola Angelini i Sergio Marullo di Condojanni, odpowiednio wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny spółki Angelini Holding – To przejęcie stanowi kamień milowy na naszej drodze wzrostu, ponieważ zdecydowanie przybliża nas do osiągnięcia wymiaru międzynarodowego, do czego obecnie dążą wszystkie spółki grupy kapitałowej Angelini. Jesteśmy dumni z tego, że drugi raz w tym roku udało nam się pozyskać znaczące i cenne aktywa, które nas wzmacniają i stawiają na równi z najważniejszymi graczami rynkowymi.

– Jestem niezwykle dumny z zespołu, który zbudowaliśmy w firmie Arvelle, i z postępów, jakich dokonaliśmy w okresie ostatnich dwóch lat w pracach nad udostępnieniem naszego leku  osobom chorującym na padaczkę w Europie – powiedział Mark Altmeyer, prezes i dyrektor generalny Arvelle Therapeutics. – Uważamy, że nasza strategia znakomicie wpisuje się w działalność Angelini Pharma, i wierzymy, że przejęcie naszej firmy pomoże jej osiągnąć cel, jakim jest uzyskanie pozycji wiodącego gracza w segmencie leczenia chorób OUN.

---------

O spółce Angelini Pharma

Angelini Pharma jest międzynarodową firmą farmaceutyczną należącą do prywatnej włoskiej grupy kapitałowej Angelini. Angelini Pharma działa na rzecz pacjentów w obszarach terapeutycznych zdrowia psychicznego (w tym dolegliwości bólowych), chorób rzadkich i produktów parafarmaceutycznych. W ciągu ostatnich 50 lat w dziedzinie leczenia chorób psychicznych firma Angelini Pharma zyskała międzynarodowe uznanie za istotny wkład w poprawę leczenia pacjentów z zaburzeniami psychicznymi dzięki opracowywanym wewnętrznie cząsteczkom (takim jak trazodon) oraz za przeciwstawianie się stygmatyzacji pacjentów psychiatrycznych. Spółka prowadzi działalność bezpośrednią w 15 krajach, zatrudniając prawie 3000 osób, a w ramach strategicznej współpracy z wiodącymi międzynarodowymi grupami farmaceutycznymi wprowadza swoje produkty do obrotu w ponad 50 krajach. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie www.angelinipharma.pl.

Nadawca informacji: Angelini Pharma Polska

Pełna informacja prasowa: https://www.angelinipharma.pl/media/aktualnosci/angelini-pharma-przejmuje-spolke-arvelle-therapeutics/

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako komunikat odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca informacji”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

Id materiału: 1967

TAGI:

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.