-
Ranking WHO: 10 największych zagrożeń zdrowotnych
Czynników ryzyka, które doprowadzają do przedwczesnej śmierci jest mnóstwo. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wyodrębniła dziesięć, na które zamierza zwrócić większą uwagę w 2019 roku i poprzez rozmaite działania zmniejszyć ich chorobotwórczy potencjał. Na pierwszym miejscu znalazło się zanieczyszczenie powietrza.
-
Rzuć palenie – zyskasz zdrowie i górę pieniędzy!
Palaczu, zastanawiałeś się kiedyś ile pieniędzy kosztuje Cię twój nałóg? Paląc paczkę papierosów dziennie w ciągu 50 lat z dymem puścisz blisko 300 tys. zł, czyli równowartość luksusowej limuzyny.
-
Siedem grzechów prowadzących do zawału i udaru
Eksperci ostrzegają, że w najbliższych latach przybędzie ludzi cierpiących na choroby układu krążenia. Poznaj siedem czynników im sprzyjających, a zatem zyskaj wiedzę, jak chronić się przed zawałem i udarem.
NAJNOWSZE
-
Dermatoskop w aplikacji i u lekarza POZ?
Dermatoskop to nieskomplikowane urządzenie optyczne, które pozwala badać znamiona i wykryć niebezpieczną zmianę nawet w fazie przednowotworowej. Takie badanie powinien wykonywać nie tylko dermatolog, ale profilaktycznie lekarz pierwszego kontaktu, przynajmniej u pacjentów z grupy ryzyka. Niebawem być może otworzy się też nowa możliwość – kontrola znamion za pomocą aplikacji.
-
Jak radzić sobie z niepokojem wywołanym działaniami wojennymi
-
Ostra białaczka szpikowa – przeszczep szpiku dał mi drugie życie
-
Kongres PTG
Patronat Serwisu Zdrowie -
Grypa była, jest i będzie – zaszczep się!