Tag:
-
Przecinkowiec cholery nawet w Bałtyku
Materiał promocyjnySłona woda zasadniczo jest bezpieczna pod względem zakażeń, ale latem, gdy temperatura Bałtyku wzrasta, a przybywające z ciepłych rejonów statki wypuszczają wodę balastową, żyjące w niej wirusy i bakterie mogą przeniknąć do ran kąpiących się. Badacze czasem odkrywają wśród nich nawet przecinkowca cholery.
-
Choroby z tropików – na większość nie ma szczepionki
Aby wakacje w tropikach nie zamieniły się w koszmar, przed wyjazdem warto uzbroić się w wiedzę. Poznaj kilka prostych sposobów na uniknięcie zachorowania.
NAJNOWSZE
-
Choroba zajęcza. Kleszcze mogą przenosić groźną bakterię
Wysoka gorączka, silne osłabienie, bolesne powiększenie węzłów chłonnych i niewielkie owrzodzenie skóry – taki zestaw objawów po pobycie w lesie lub ukłuciu kleszcza powinien zwrócić uwagę lekarza. Jedną z możliwych przyczyn jest tularemia, zwana chorobą zajęczą.
-
Zdrowa grasica, niższe ryzyko śmierci
-
Hormon GLP-1 – bohater leczenia cukrzycy i… choroby otyłościowej
-
Badanie: im wcześniej kończymy jedzenie w ciągu dnia, tym lepiej śpimy?
-
Nużeńce i my