Tag:
  • Źródło: Biuro UNICEF ds. Reagowania na Potrzeby Uchodźców w Polsce

    Główny Inspektorat Sanitarny powołuje pierwszy w Polsce Zespół Nauk Behawioralnych w Zdrowiu Publicznym

    Materiał promocyjny

    Przy wsparciu biura UNICEF ds. reagowania na potrzeby uchodźców w Polsce, Główny Inspektorat Sanitarny powołał właśnie nowy Zespół Nauk Behawioralnych w Zdrowiu Publicznym “BOND”. Celem zespołu jest łączenie nauk o ludzkich zachowaniach z projektowaniem polityk zdrowotnych.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Sposoby na spowolnienie krótkowzroczności

    Krótkowzroczność (miopia) to wada wzroku. Światło załamywane jest przed siatkówką, co sprawia, że obraz dalej położonych obiektów staje się niewyraźny. Są jednak sposoby na zmniejszenie ryzyka jej rozwoju. Opowiada o nich dr hab. Wojciech Hautz, kierownik Kliniki Okulistyki z Instytutu „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”.

  • Nie z każdej alergii rozwinie się astma

  • Podwyższony poziom glikemii

  • Co można wyczytać z ludzkiego moczu?

  • Epidemia meningokoków na angielskiej uczelni

  • AdobeStock

    Sekty zmieniły formę, ale wciąż są groźne

    Kiedy myślimy o sektach przed oczami mam obrazy z lat 90-tych: izolowane farmy, dziwne stroje, charyzmatyczny lider. Mogliśmy to zobaczyć „od środka” w serialu „Niebo. Rok w piekle”. Ale świat się zmienił, dziś sekty wyglądają już inaczej. Czy mechanizmy manipulacji również?

  • Intymność nie kończy się wraz z wiekiem

  • Joga – jak dobrać praktykę do zdrowia

Serwisy ogólnodostępne PAP