Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

10.11.2020 , 15:51 Aktualizacja: 12.11.2020, 15:29

Tenis: trudny sport, ale dobry w każdym wieku

Tenis to sport trudny technicznie, więc lepiej zaczynać z wykwalifikowanym instruktorem. To daje duże szanse na uniknięcie bolesnych kontuzji. Niewątpliwą zaletą tenisa jest to, że można grać w każdym wieku. Fizjoterapeuci wskazują, że zaczynają już przedszkolaki, a wśród zapalonych graczy nie brak osiemdziesięciolatków.

Dlaczego tenis jest dobrym wyborem? Choćby dlatego, że to gra, w której - jak podkreśla fizjoterapeuta Michał Dachowski z Centrum Rehabilitacji Fizjo4Life -  zaangażowane są praktycznie wszystkie partie ciała. Na dodatek gracz trenuje też refleks i zdolność do szybkiej reakcji.

Michał Słomski, trener tenisa w Vamos Tenis Club uczula jednak, by zaczynać pod okiem wykwalifikowanego instruktora. Jak wyjaśnia, tenis to sport trudny technicznie, więc łatwo o błędy, które mają przykre konsekwencje - kontuzje.

Michał Dachowski przypomina, że zawsze konieczna jest przed każdym większym wysiłkiem rozgrzewka. Po grze w tenisa należy się zaś wykonać ćwiczenia rozciągające, które pozwolą na regenerację tkanki mięśniowej. W domu zaś na pewno nie zaszkodzą ciepłe kąpiele.

Magdalena Żuk, jw, zdrowie.pap.pl 

Id materiału: 1860

TAGI:

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.