Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry


08.09.2022 , 17:32 Aktualizacja: 08.09.2022, 18:42
Materiał partnerski

Sanofi: dbałość o dobrostan pracownika to must have nowoczesnej firmy

Zdrowie pracowników to dla firmy korzystna inwestycja i jeden z istotnych czynników zrównoważonego rozwoju, na który stawiają nowoczesne firmy – podkreślały uczestniczki panelu dyskusyjnego „Zdrowie-Biznes-Praca”, który odbył się podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu.

Dobre zarządzanie przedsiębiorstwem oznacza więc też dbałość o dobrą formę zatrudnionych w nim ludzi.
Przykładem firmy, która zdaje sobie sprawę z korzyści, jakie daje troska o dobry stan zdrowia pracowników jest Sanofi z branży farmaceutycznej.

- Od lat Sanofi prowadzi różne programy work-life balance, dba o dobrostan swoich pracowników – mówiła uczestnicząca w dyskusji Agnieszka Grzybowska-Zalewska, prezes zarządu Sanofi w Polsce.

Jednym ze sztandarowych programów jest tzw. Wielka Majówka.

- To dodatkowe dni wolne, które pracownik może uzyskać, jeśli w ciągu roku wykorzysta cały należny mu urlop. Zostało to stworzone po to, żeby taka osoba faktycznie odpoczęła, oderwała się od pracy i wróciła potem z nową energią na swoje stanowisko – wyjaśniała Agnieszka Grzybowska-Zalewska.

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance) jest jednym z bardzo istotnych warunków zachowania zdrowia fizycznego i psychicznego osób zatrudnionych. Jak wskazywano podczas dyskusji, w Polsce ta sytuacja nie wygląda najlepiej na tle krajów Europy Zachodniej.

Ważnym elementem życia prywatnego jest czas poświęcony rodzinie. W tym celu Sanofi ustanowiło dodatkowy płatny urlop tacierzyński - 12 tygodni dla każdego pracownika, który zostaje ojcem. Może on wykorzystać urlop w ciągu pierwszego roku życia dziecka.

- Również nasz fundusz socjalny jest nakierowany na wypoczynek, na dodatkowe aktywności dla dzieci naszych pracowników – dodała prezeska Sanofi.

Ponadto firma daje możliwość wykonywania pracy z różnych miejsc i w wybranym przez pracownika czasie. 

- Staramy się też uwolnić troszkę czasu z naszej pracy na spotkania zewnętrzne, np. w piątki staramy się nie mieć spotkań online, tak aby były przeznaczone na pracę własną, na spotkania zewnętrzne – tłumaczyła Agnieszka Grzybowska-Zalewska.

Pracownicy firmy mają też dostęp do dodatkowych świadczeń zdrowotnych i dodatkowego ubezpieczenia dla siebie i dla swoich rodzin. To ważne, gdyż zapewnia im to m.in. łatwiejszy dostęp do badań profilaktycznych, których wiele osób się obawia. Takie zachęty i wprowadzenie pewnej „mody” na profilaktykę zdrowotną połączone z edukacją mogłyby – jak wskazywały uczestniczki dyskusji – wpłynąć pozytywnie na poprawę zdrowia Polaków. 

Forum Ekonomiczne odbywa się w Karpaczu w dniach 6-8 września.

Źródło materiału partnerskiego: PAP MediaRoom

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2567

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.