Tag:
  • Fot. PAP/ P.Werewka

    Dzień otwartych drzwi w centrach onkologii

    Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem, w sobotę 1 lutego, w ponad 20 ośrodkach onkologicznych w Polsce będzie można skorzystać z bezpłatnych porad, konsultacji i badań onkologicznych. Tzw. biała sobota odbędzie się w naszym kraju już po raz dwudziesty!

  • Fot. PAP

    Nie zwlekaj, możesz uciec przed rakiem

    Z okazji Światowego Dnia Walki z Rakiem i obchodzonej w związku z tym tzw. białej soboty, przypominamy 12 zasad zdrowego stylu życia, które pomagają uchronić się przed zachorowaniem na nowotwór.

NAJNOWSZE

  • PAP/Leszek Szymański

    Różnorodność seksualna to wiele wyzwań

    Afirmacja różnorodności otwiera możliwość lepszego poznania siebie, bycia autentycznym. Osoby nieheteronormatywne pokonują jednak nieraz bardzo trudną drogę do tego celu. Przed nimi wiele wyzwań, o których opowiada dr hab. n. med. Bartosz Grabski, kierownik Pracowni Seksuologii Katedry Psychiatrii i Psychoterapii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum w Krakowie.

  • Badanie: długowieczność tak, ale pod pewnymi warunkami

  • Program „Moje zdrowie” to przede wszystkim sito dla zdrowych

  • Jad, który leczy

  • Gorzka czekolada jest dobra dla mózgu

  • AdobeStock

    Uwaga – długie siedzenie sprzyja nowotworom

    Wielogodzinne siedzenie sprzyja nie tylko otyłości czy chorobom układu krążenia. Liczne badania wskazują na związek między siedzącym trybem życia a wyższym ryzykiem różnych nowotworów. Szczególnie szkodliwe jest połączenie długotrwałego siedzenia z brakiem ruchu.

  • Jak przygotować małe dzieci na zmianę rutyny w czasie wakacji

  • (Neuro)radiologia płodowa – zaawansowana metoda diagnostyczna

Serwisy ogólnodostępne PAP