-
Eksperci: Polska się starzeje – nie czekajmy z reformami
Jesteśmy jednym z najszybciej starzejących się społeczeństw w Europie. Zajmujemy drugie miejsce po Mołdawii, jeśli chodzi o przyrost osób powyżej 65 r.ż. Eksperci przestrzegają: polscy seniorzy są schorowani i samotni; wielu cierpi na depresję. Zdaniem specjalistów resorty zdrowia i opieki społecznej muszą się porozumieć, aby mógł powstać nowy system opieki senioralnej. Inaczej nie udźwigniemy problemu – przestrzegają.
-
Przyjaciel dobry na pamięć
Utrzymywanie dobrych, ciepłych relacji z innymi może być kluczem do zachowania sprawnego umysłu w późnym wieku – dowodzą badania naukowców z amerykańskiego Northwestern University.
NAJNOWSZE
-
Treści samobójcze wyświetlają się dzieciom, nawet jeśli ich nie szukają
Treści suicydalne wyświetlają się nastolatkom w sieci, nawet jak nie są przez nich wyszukiwane: transmisje online z samobójstw i prób samobójczych, niebezpieczne challenge, które są bezpośrednim czynnikiem ryzyka. Do tego przemoc rówieśnicza, deprywacja potrzeb i obniżenie własnej samooceny. To sprawia, że choć ogólna liczba samobójstw spada, w grupie młodych, do 19 rż. w ostatnim roku liczba samobójstw wzrosła - mówi dr Haszka Witkowska, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego.
-
Wystarczy dodatkowe pięć minut ruchu codziennej aktywności, by wydłużyć życie
-
Konkurs „Dziennikarz Medyczny Roku 2025” rozstrzygnięty
Patronat Serwisu Zdrowie -
Hormony i emocje
-
Nowe wytyczne PTD: systemy CGM zalecane także przy jednej dawce insuliny