-
Internet w kieszeni dzieci i młodzieży – co poszło nie tak
Samotne, bez przyjaciół, z gorszymi od poprzedników osiągnięciami szkolnymi. Pokolenie Z w wielu krajach na całym świecie cierpi psychicznie: jest więcej prób samobójczych i depresji. Przygnębieni młodzi ludzie z opóźnieniem zakładają rodziny, rozpoczynają kariery. A to oznacza, że całe społeczeństwa poniosą konsekwencje socjologiczne i gospodarcze pewnych zaniechań - wynika z rozważań psychologa społecznego Jonathana Haidta.
10 minut czytania -
Jak smartfon może zrujnować kręgosłup?
Smartfony i tablety nie tylko zmieniają nasz sposób komunikacji, mają też ogromny wpływ na nasz kręgosłup i postawę ciała. Zobacz jak korzystać ze smartfona, by nie rujnować sobie zdrowia.
6 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej
Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.
-
Przemoc relacyjna u dziewcząt to uderzenie w splot słoneczny
-
Młode influencerki na TikToku promują szkodliwą pielęgnację skóry
-
Choroby przyzębia infekują cały organizm
-
Cukrzyca szkodzi na krążenie