-
Badanie rezonansem magnetycznym m.in. z bohaterami Gwiezdnych wojen
Badanie rezonansem magnetycznym, szczególnie dla dzieci, to stres związany koniecznością pozostawania w bezruchu przez co najmniej kwadrans na stole, który wsuwa się do aparatury, wydającej dodatkowo głośny dźwięk. W Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi pojawili się bohaterowie, którzy przeprowadzą przez diagnostykę obrazową, zwiększając komfort badania i jego jakość.
-
Jak wychować pewnego siebie człowieka?
Pewne siebie dziecko ma większą motywację do nauki, chętniej podejmuje wyzwania. Jak krytykować, jak chwalić, by młodzi ludzie mieli prawidłową samoocenę rozmawiamy z Jolantą Kwasiborską-Suchecką, psychologiem.
NAJNOWSZE
-
Zegar biologiczny tyka. Kiedy wypada szczyt płodności?
Medycyna i naukowcy wskazują, że optymalnym okresem, by starać się o dziecko – z punktu widzenia biologii – jest wiek 20–30 lat. Wtedy przypada czas szczytowej płodności zarówno kobiet, jak i mężczyzn.
-
Hormon GLP-1 – bohater leczenia cukrzycy i… choroby otyłościowej
-
Badanie: im wcześniej kończymy jedzenie w ciągu dnia, tym lepiej śpimy?
-
Nużeńce i my
-
Uregulowany cykl dobowy to podstawa zdrowego mózgu