-
Rany trudno gojące się pod kontrolą
W Polsce aż milion pacjentów zmaga się z ranami trudno gojącymi się albo inaczej przewlekłymi, takimi jak odleżyny oraz owrzodzenia – cukrzycowe, żylne, niedokrwienne czy nowotworowe. Ten typ ran odpowiada za ogromne cierpienia fizyczne i psychiczne chorych oraz stanowi poważne wyzwanie dla systemu ochrony zdrowia.
-
Bezpłatne zabiegi kosmetyczne w ramach kampanii „Blizna niejedno ma imię”
Materiał promocyjnyW ramach kampanii społecznej „Blizna niejedno ma imię” osoby z bliznami mogą się zgłaszać na nieodpłatne zabiegi kosmetyczne w całej Polsce. Stosowana będzie metoda mikronakłuwania Genoscar, która w sposób spektakularny uelastycznia blizny, a z czasem powoduje ich zmniejszenie, a nawet zanikanie.
-
Odpalanie fajerwerków może skończyć się oparzeniem
Oparzenia kończyn, rozerwane wybuchem petardy kończyny, uszkodzenia oczu czy słuchu, zatrucia przez substancje chemiczne, oparzenia dróg oddechowych - sylwester to jedna z najbardziej pracowitych nocy dla pracowników SOR-ów. Zobacz, jak pomóc osobie poparzonej przez fajerwerki.
-
Apel farmaceutów „STOP Oparzeniom u dzieci”
Nie daj się zwieść fałszywym informacjom w Internecie, które mogą zaszkodzić Twojemu dziecku. Zaufaj ekspertom, którzy mają profesjonalną wiedzę o pierwszej pomocy po oparzeniu - tak brzmi apel do rodziców o którym mówi mgr farm. Małgorzata Chmielak, przewodnicząca Komisji Nauki i Szkolnictwa w Okręgowej Izbie Aptekarskiej w Warszawie.
NAJNOWSZE
-
Tatuaż z wakacji to ryzyko zakażeń
Żółtaczka typu B lub C, wirus opryszczki, HIV czy gronkowiec to tylko niektóre pamiątki, którymi można się zakazić, gdy korzystamy z salonów tatuażu, kolczykowania, akupunktury w dalszych zakątkach świata, które nie stosują odpowiednich zasad sanitarnych. Niektóre choroby ujawnić mogą się po wielu miesiącach, a nawet latach – ostrzega dr n. med. Piotr Kajfasz, internista i specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy Luxmed.
-
Proste testy mogą przewidywać zdrowie
-
Pionizacja pacjenta czasem ważniejsza od tabletki
-
Chore geny, zdrowy człowiek
-
WHO ostrzega przed Ebolą