-
Ponad 2/3 pacjentów pozytywnie ocenia opiekę koordynowaną
Materiał promocyjnyMijają właśnie dwa lata od wprowadzenia w pierwszych przychodniach jednej z najważniejszych reform w ochronie zdrowia w ostatnich dekadach: opieki koordynowanej. Jej cel był jasny: umożliwienie pacjentom kompleksowego leczenia w POZ, prowadzonego przez zaufany personel medyczny i specjalnego koordynatora. Najnowsze badanie przeprowadzone przez Fundację MY PACJENCI pokazuje, że program spełnia pokładane w nim nadzieje.
-
Nie ma uniwersalnego przepisu na zdrowie
Reklamy leków i suplementów diety mogą sugerować, że każdą chorobę czy dolegliwość można pokonać za pomocą odpowiedniej pigułki. Ale z badań wynika, że nawet znane leki, dla wielu pacjentów, często okazują się nieskuteczne.
NAJNOWSZE
-
Seks zaczyna się w mózgu
Mózg reguluje bodźce emocjonalne i seksualne, dlatego od niego seks się zaczyna. To on uruchamia ciało – zaznacza prof. Michał Lew-Starowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii CMKP.
-
Nagły skok temperatury to realne ryzyko dla zdrowia
-
Jak radzić sobie z alergią podczas majówki
-
Naucz się relaksować
-
Jasna strona amyloidów