-
Progresywna relaksacja mięśni: sposób na zmniejszenie napięć w ciąży
Ciąża to bez wątpienia czas pełen radości, ale i ogromnych wyzwań, przed którymi stawiane jest ciało i psychika przyszłej mamy. Warto w tym szczególnym okresie życia zadbać o jedno i drugie. W jaki sposób? Oczywiście poprzez aktywność fizyczną, stanowiącą podstawę zdrowego stylu życia.
-
Ciąża i połóg – czas na ćwiczenia!
Umiarkowanie, łagodnie i z pewnymi zastrzeżeniami – takie są ogólne zasady aktywności fizycznej w okresie ciąży i połogu. Zobacz, jak zwiększyć szanse na prawidłowy poród i powrót do pełnej formy po urodzeniu dziecka.
NAJNOWSZE
-
Zakażenie HIV to nie moja sprawa?
Wciąż uważamy, że zakażenie wirusem HIV nas nie dotyczy. To błąd. Jeśli podejmujemy ryzykowne zachowanie np. przygodne kontakty seksualne, to powinniśmy wykonać test w kierunku HIV. Od maja może go zlecić lekarz w POZ. Skuteczne i nowoczesne terapie są, ale kluczowa jest szybka diagnoza – przypomina dr Anna Marzec-Bogusławska, dyrektorka Krajowego Centrum ds. AIDS.
-
Dziesiątka dla serca
-
W okresie okołomenopauzalnym mózg kobiety się zmienia
-
Niepełnosprawności często nie widać
-
Klinicyści UCK WUM: gdzie nowoczesna technologia spotyka się z człowiekiem