-
„Żywioły kobiet” - 14. edycja Kalendarza Artystycznego Gedeon Richter Polska
Materiał promocyjnyGedeon Richter Polska rozpoczyna nowy rok od niezwykłego projektu i z dumą prezentuje kolejną odsłonę Kalendarza Artystycznego [1]. Już po raz 14. marka połączyła siły z grafikiem Andrzejem Pągowskim, by stworzyć limitowane wydawnictwo, tradycyjnie już poświęcone kobietom. Na dwunastu kartach kalendarza znalazły się dzieła sztuki stworzone przez artystów. Tym razem ich zadaniem było przedstawienie kobiecych wcieleń w roli żywiołów.
4 minuty czytania -
Fundacja Żyjmy Zdrowo zaprasza na Kongres Zdrowia Kobiet (inf. prasowa)
Pod hasłem „Polka – Europa – Zmiana” odbędzie się Kongres Zdrowia Kobiet. Podczas trzydniowego spotkania, które rozpocznie się 26 maja uczestnicy będą dyskutować między innymi o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, obejmującym profilaktykę oraz wsparcie na różnych etapach życia w indywidualnych wyborach.
3 minuty czytania -
Menopauza nie oznacza utraty kobiecości
To jak przechodzimy menopauzę ściśle powiązane jest z naszą osobowością – jeśli zawsze byłaś emocjonalna, to możliwe, że w tym czasie emocje się nasilą. Ale nie obawiaj się gwałtownych zmian – to mit. Liczy się jak żyłaś dotychczas, jak chorowałaś – na menopauzę zapracowujesz sobie przez całe życie. Sprawdź czego się spodziewać.
5 minut czytania
NAJNOWSZE
-
Badanie PITNUTS 2024: co czwarty przedszkolak ma nadwagę
Choć coraz więcej niemowląt karmionych jest piersią, a ich dieta poszerzana jest umiejętniej, to wciąż jest ona nieodpowiednia. Zbyt mało w niej warzyw, olejów roślinnych, a na późniejszych etapach – innych wartościowych składników. Za dużo cukru, soli, produktów przetworzonych i podjadania. Rezultat? Co czwarty przedszkolak ma nadwagę – wynika z badania PITNUTS 2024 przeprowadzonego przez Instytut Matki i Dziecka oraz Fundację Nutricia.
-
Niewykorzystane możliwości leczenia choroby Parkinsona
Materiał partnerski -
Urządzenia „na palec”, opaski mierzące glikemię – w terapii to niebezpieczne
-
Plaga niewydolności serca
-
Glejak wielopostaciowy – nowotwór z setkami mutacji