Fundacja Żyjmy Zdrowo zaprasza na Kongres Zdrowia Kobiet (inf. prasowa)

Pod hasłem „Polka – Europa – Zmiana” odbędzie się Kongres Zdrowia Kobiet. Podczas trzydniowego spotkania, które rozpocznie się 26 maja uczestnicy będą  dyskutować między innymi o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, obejmującym profilaktykę oraz wsparcie na różnych etapach życia w indywidualnych wyborach.

Infografika źródła informacji prasowej
Infografika źródła informacji prasowej

Fundacja Żyjmy Zdrowo po raz pierwszy organizuje Kongres Zdrowia Kobiet. Trzydniowe wydarzenie  odbędzie Od 45 lat na całym świecie 28 maja obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Działań na rzecz Zdrowia Kobiet, którego celem jest zwrócenie uwagi na to, jak ważne jest zapewnienie wszystkim kobietom prawa do ochrony własnego zdrowia, rozumianego jako dobrostan fizyczny, psychiczny oraz społeczny.

Fundacja Żyjmy Zdrowo od ponad 20 lat zajmuje się promowaniem zdrowego stylu życia 
i edukacją zdrowotną. Organizując Kongres Zdrowia Kobiet, dołącza tym samym do 
międzynarodowych działań na rzecz wspierania inicjatyw edukacyjnych na polu zarówno fizycznego, jak i psychicznego, szeroko rozumianej profilaktyki oraz wzajemnego wsparcia. To wydarzenie wpisuje się w fundamentalne działania na rzecz kobiet.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

10 praw kobiet w ciąży

Kobieta w ciąży ma prawo do tego, by dostać się do każdego lekarza w ramach NFZ w dniu zgłoszenia lub najpóźniej w ciągu 7 dni roboczych. Podajemy także inne ważne prawa przysługujące przyszłym mamom.

Kongres Zdrowia Kobiet rozpoczyna nowy rozdział w dyskusji o standardzie opieki zdrowotnej dla kobiet w Polsce, na którą składają się profilaktyka, poprawa zdrowia i samopoczucia, pomoc psychologiczna, asysta w życiu zawodowym, macierzyństwie oraz opiece nad niepełnosprawnym dzieckiem, rodzicami, we wszystkich indywidualnych wyborach. To także działanie na rzecz poprawy jakości codziennego życia i przyznanie kobietom prawa do świadomego dbania o siebie.

Rada programowa Narodowej Strategii Zdrowia Kobiet:

  • Ewa Błaszczyk, założycielka fundacji „Akogo?”;
  • Barbara Dziuk, członkini Sejmowej Komisji Zdrowia, przewodnicząca Zespołu  ds. Chorób Rzadkich;
  • Beata Małecka-Libera, przewodnicząca Senackiej Komisji Zdrowia; 
  • Iwona Schymalla, prezes Fundacji Żyjmy Zdrowo;
  • prof. dr hab. Gertuda Uścińska, Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych;
  • Krystyna Wechmann Prezes, Federacja Stowarzyszeń Amazonki.

Kongres uroczyście otworzy Anna Clunes, Ambasador Wielkiej Brytanii w Polsce. 
Wśród prelegentów pojawią się m.in.:

  • Krystyna Janda, polska aktorka filmowa i teatralna, 
  • dr Barbara Jerschina, ekspert Medycyny Estetycznej i Przeciwstarzeniowej (Antiaging),
  • Krystyna Kofta, pisarka,
  • Ewa Woydyłło-Osiatyńska, doktor psychologii,
  • Katarzyna Cichopek, polska aktorka niezawodowa, prezenterka telewizyjna, z wykształcenia psycholog,
  • Marta Wiśniewska, polska piosenkarka, tancerka oraz instruktorka tańca, prezenterka telewizyjna,
  • Andrzej Polan, szef kuchni najbardziej prestiżowych hoteli w Polsce

oraz klinicyści:

  • prof. dr hab. n. med. Agata Szulc, kierownik Kliniki Psychiatrycznej, Wydziału Nauk o Zdrowiu na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym,
  • prof. nadzw. dr hab. n. med. Michał Lew-Starowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Warszawie,
  • prof. dr hab. n. med. Marcin Wojnar, kierownik Katedry i Kliniki Psychiatrycznej na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym,
  • dr n.med. Mariola Kosowicz, psycholog kliniczny, psychoterapeuta, psychoonkolog, Kierownik Poradni Zdrowia Psychicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie, PIB,
  • prof. dr hab. n. med. Marzena Dębska, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Medycyny Perinatalnej, Oddział Warszawa,
  • dr hab. n. med. Jolanta Sykut-Cegielska, prof. IMiD, konsultant krajowy ds. pediatrii metabolicznej, przewodnicząca zarządu Polskiego Towarzystwa Wrodzonych Wad Metabolizmu. 

W programie będą mieć również miejsce wystąpienia gości zagranicznych:  Nurii Malats, członkini Rady Naukowej Europejskiego Towarzystwa Badań Urologicznych (European Society of Urological Research), Sarah Harper - profesor Gerontologii, Tiffany Sadler - Ambasador Wielkiej Brytanii w Słowenii. 

Więcej informacji, w tym ramowy program znajduje się na stronie: 
http://www.kongreszdrowiakobiet.pl/  

Kontakt: 
Katarzyna Wolska
Koordynator projektów ds. promocji zdrowia
biuro@kongreszdrowiakobiet.pl 
Tel. 607 290 498

Źródło informacji prasowej: Fundacja Żyjmy Zdrowo

Fundacja Żyjmy Zdrowo

Uwaga! Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w Serwisie Zdrowie odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

ZOBACZ PODOBNE

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

    Kolejne doniesienia mówią o tym, że relatywnie prosta i nieobciążająca pacjenta terapia z użyciem czerwonego światła może pomagać w różnych chorobach oczu – od tzw. jęczmieni czy gradówek, przez krótkowzroczność, aż po zwyrodnienie plamki żółtej. Ile w tym prawdy?

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jak skutecznie poradzić sobie z bezsennością

    Po 40-tce zaczynamy spać coraz krócej i coraz płycej, przez co sen nie jest już tak regenerujący i nie zawsze daje odświeżenie intelektualne. To efekt  starzenia się ośrodkowego układu nerwowego i procesów, które zachodzą w mózgu wraz z wiekiem. Dowiedz się, kiedy wybrać się do specjalisty i jakie proste triki można zastosować, by poprawić jakość snu.

  • Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

    Jelita – czynna kolonia, kanalizacja i centrum dowodzenia

    Jelito cienkie i grube to autostrada biegnąca od żołądka po odbyt. Ale też droga łącząca ten organ z centrum dowodzenia – naszym mózgiem. Od zawartości i jakości dostarczanego nią towaru zależy nasz dobrostan. Czym tak naprawdę są jelita, jakich powinny mieć mieszkańców, by funkcjonowały bez zarzutu? Jak dbać o zdrowie jelit i dlaczego?

  • Adobe Stock

    Cukier równa się próchnica

    Dentyści apelują do rodziców o powstrzymanie się przed dodawaniem cukru, w tym syropów owocowych i miodu, do posiłków i przekąsek w pierwszych dwóch latach życia dziecka. Potem lepiej też go ograniczać. Zobacz, co jeszcze pomoże ci uniknąć próchnicy. 

NAJNOWSZE

  • zdj. AdobeStock

    Śmiertelnie niebezpieczne trutki

    W ostatnich tygodniach miało miejsce kilka tragicznych w skutkach zatruć preparatami do zwalczania gryzoni. „To szokujące sytuacje, do których nie powinno dojść, zasady stosowania tych preparatów są jasne, wystarczy uważnie przeczytać etykietę” – uważa Paweł Kaczmarczyk, specjalista branży pestcontrol.

  • Dysleksja rozwojowa: jej objawy pojawiają się już w przedszkolu!

  • Czy czerwone światło będzie leczyć oczy?

  • Bezpłatne szczepienia przeciwko krztuścowi w ciąży: co warto wiedzieć?

  • Fałszywie dodatnie wyniki zniechęcają do kolejnych badań

  • PAP/Klaudia Torchała

    W górach lęk może przerodzić się w panikę. To śmiertelnie niebezpieczne!

    W górach, szczególnie tych wysokich, nawet mały błąd czy drobna niedyspozycja mogą kosztować zdrowie lub życie. Dlatego nie należy lekceważyć żadnego sygnału ostrzegawczego płynącego z ciała. To może być niewielki lęk czy ból. Co zrobić jednak, gdy już dojdzie do kryzysu, np. dopadnie nas lub kogoś z naszego otoczenia panika? Przede wszystkim: nie czekać z wezwaniem pomocy – radzą eksperci medycyny i ratownictwa.

  • Wapowanie - „sport” nastolatków

  • Nie tylko szczepienia przeciw HPV ważne w prewencji raka szyjki macicy