Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
26.10.2018 , 16:39 Aktualizacja: 31.10.2018, 18:52

Dorastające dziewczyny potrzebują wsparcia

Nastoletnie Polki nie są otyłe - to marginalny problem w tej grupie. Mają niską samoocenę, przestają się ruszać, nieprawidłowo się odżywiają. Obejrzyj relację z konferencji, na której przedstawiono skuteczne metody wspierające nastoletnie dziewczyny.

Konferencję zorganizowały portal Serwis Zdrowie i Instytut Matki i Dziecka.

IMiD jest w trakcie prowadzenia w kilkuset szkołach na terenie całej Polski programu Zdrowa JA, który ma sprawdzić, na ile zachęcanie piętnastolatek, za pomocą mobilnych technologii, do aktywności fizycznej oraz zdrowego odżywiania się i działania w grupie, odwraca niepokojące trendy w tej populacji dorastających kobiet. Te trendy, jak pokazują badania, to ograniczenie aktywności fizycznej, zła dieta, wzrost  zachowań ryzykownych, zła samoocena, pogorszenie relacji społecznych. Pierwsze, wstępne rezultaty tego programu są optymistyczne.

jw/

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 976

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.