-
Kartki z kalendarza szczepień
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość szczepień łączy jedno – pragnienie ochrony przed chorobami zakaźnymi, które od zarania dziesiątkowały ludzkość. Program Szczepień Ochronnych (POS) formalnie w Polsce wprowadzono 63 lata temu, ale pierwsze próby immunizacji sięgają medycyny chińskiej – zaznaczył dr n. med. Paweł Grzesiowski, Główny Inspektor Sanitarny podczas konferencji „Nauka potwierdza bezpieczeństwo szczepionek”.
-
Trzy podpowiedzi do rozmowy o szczepionkach
Rozmowy z przeciwnikami szczepionek bywają trudne, emocjonalne i głośne. Przy odrobinie dobrej woli da się jednak racjonalnie dyskutować o tym temacie. Lepiej się jednak do takiej dyskusji przygotować, a w tym celu - "zaszczepić się wiedzą".
NAJNOWSZE
-
Kompulsja: uwięzieni w nawyku
Myjemy ręce po raz kolejny, sprawdzamy zamki w drzwiach jeszcze raz, liczymy w myślach do „bezpiecznej” liczby. Dla jednych to drobny nawyk, dla innych – codzienny przymus, który przejmuje kontrolę nad życiem. Czym naprawdę jest kompulsja i skąd się bierze?
-
Upały są obciążeniem dla serca
-
Czy pojęcie mniejszość seksualna jest pojęciem adekwatnym?
-
Sport, pasja i zdrowie. Startuje turniej dla dzieci z cukrzycą
-
Etykieta to „dowód tożsamości” produktu. Zdrowo wiedzieć, co kryje w sobie