-
Menopauza nie musi być koszmarem
Menopauza nie kojarzy się dobrze. Ważna i nieunikniona zmiana w życiu kobiety, a co gorsza wygasanie czynności hormonalnej jajników prowadzi często do uciążliwych dolegliwości. Ten czas nie musi być jednak koszmarem!
-
Złe skutki gwałtownego chudnięcia w młodości
Nastolatka lub kobieta przed czterdziestką z niedowagą naraża się wcześniejszą menopauzę - przed 45. rokiem życia. Szczególnie groźne jest gwałtowne chudnięcie w młodym wieku.
NAJNOWSZE
-
Zaawansowane technologie w leczeniu cukrzycy to przełom
Zaawansowane technologie w leczeniu cukrzycy można podzielić na dwie kategorie. Systemy ciągłego monitorowania glikemii (CGM), które z sukcesem zastąpiły glukometry, oraz urządzenia hybrydowe „sterujące cukrami”, czyli pompy insulinowe refundowane w Polsce jedynie do 26 r. ż. – wylicza prof. Tomasz Klupa, kierownik Katedry Chorób Metabolicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.
-
Chat to nie lekarz
-
Sezon na podagrycznik
-
Nowotwór i rak nie są tożsame
-
POZ & AOS: Razem bliżej zdrowia
Patronat Serwisu Zdrowie