-
Refundowany przegląd lekowy? Na to wciąż czekamy
Na wsparcie farmaceuty w farmakoterapii pacjenta z wielochorobowością i wielolekowością nie można patrzeć tylko przez pryzmat oszczędności dla systemu refundacyjnego. Chodzi przede wszystkim, jak udowodnił pilotaż, o długofalowe korzyści dla zdrowia chorego, lepsze samopoczucie pacjenta, budowanie jego wiedzy czy ograniczanie interakcji między lekami – podkreśliła w rozmowie z Serwisem Zdrowie prof. Agnieszka Neumann-Podczaska, koordynator ministerialnego pilotażu przeglądów lekowych.
-
Pilotaż przeglądów lekowych – briefing o wynikach fazy wykonawczej
Prezentacja wstępnych wyników programu pilotażowego przeglądów lekowych, który jest obecnie realizowany na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia to temat konferencji prasowej, która odbędzie się 27 stycznia br. o godz. 14.00 w Centrum Prasowym PAP. Zapraszamy na jej transmisję na portalu Serwisu Zdrowie.
NAJNOWSZE
-
Pacjent to nie klient, czyli o odmienności rynku zdrowia od rynku np. herbaty
Na rynku opieki zdrowotnej konkurencja nie działa tak, jak na rynku innych dóbr i usług. O tej specyfice, o tym, jak reagują placówki medyczne w zależności od tego, jaki model finansowania zostanie wybrany, a także o ograniczeniach dostępnych rankingów lekarzy, opowiada Maria Libura, dr nauk medycznych i nauk o zdrowiu.
-
Czy turbiny wiatrowe szkodzą zdrowiu?
-
Rośnie liczba przypadków róży
-
Przemoc rówieśnicza: często lekceważona mimo zgłoszenia
-
WHO przed mundialem: ryzyko zarażenia gorączką krwotoczną ebola jest niskie