Pilotaż przeglądów lekowych – briefing o wynikach fazy wykonawczej

Prezentacja wstępnych wyników programu pilotażowego przeglądów lekowych, który jest obecnie realizowany na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia to temat konferencji prasowej, która odbędzie się 27 stycznia br. o godz. 14.00 w Centrum Prasowym PAP. Zapraszamy na jej transmisję na portalu Serwisu Zdrowie.

Infografika - organizator konferencji
Infografika - organizator konferencji

Tematem dyskusji będzie przegląd lekowy w kontekście przyszłego świadczenia zdrowotnego, a do udziału w niej zaproszeni zostali m.in.:

  • wiceminister zdrowia Maciej Miłkowski,
  • Rzecznik Praw Pacjenta,
  • główny inspektor farmaceutyczny Ewa Krajewska,
  • dyrektor CMKP prof. Ryszard Gellert,
  • konsultant krajowy w dziedzinie medycyny rodzinnej dr hab. med. prof. UMW Agnieszka Mastalerz-Migas,
  • przedstawiciele Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu,
  • wiceprzewodnicząca Rady ds. Polityki przy Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej prof. Katarzyna Wieczorowska-Tobis,
  • koordynator pilotażu dr hab. prof. UMP Agnieszka Neumann-Podczaska.

Debatę poprowadzi redaktor Iwona Schymalla.

Wcześniejsze zgłoszenie udziału – formularz rejestracyjny: https://us06web.zoom.us/webinar/register/WN_zUotQzyGTUiLBAnviuQSkA  

ZADAWANIE PYTAŃ PODCZAS KONFERENCJI ONLINE ZA POMOCĄ PLATFORMY ZOOM (SESJA Q&A).
Transmisja na żywo na stronach: www.zdrowie.pap.pl oraz https://pap-mediaroom.pl/ oraz FB PAP MediaRoom.

UWAGA: Moderator wydarzenia - Centrum Prasowe PAP - prosi uczestników o możliwie jak najwcześniejszą rejestrację. Po rejestracji każdy uczestnik otrzyma zindywidualizowany link, poprzez który będzie możliwość dołączenia do wydarzenia. Do zarejestrowanych uczestników przesłane zostaną maile przypominające o wydarzeniu na 24 godziny, a następnie na 1 godzinę przed rozpoczęciem spotkania.

Akredytacja:

Warunkiem uczestnictwa w wydarzeniu stacjonarnie jest uzyskanie akredytacji pod adresem: skropins@ump.edu.pl 

Biorąc udział w niniejszym Wydarzeniu, wyrażasz zgodę na publikację wizerunku i przetwarzanie Twoich danych osobowych zamieszczonych w niniejszym formularzu: Zgoda na publikacje wizerunku | CentrumPrasowe (pap.pl) | https://centrumprasowe.pap.pl/zgoda-na-publikacje-wizerunku   

KONTAKT:

dr hab. n. med. prof. UMP Agnieszka Neumann-Podczaska

Koordynator Pilotażowego Programu Przeglądów Lekowych

Katedra i Klinika Medycyny Paliatywnej

os. Rusa 55, 61-245 Poznań

Tel: +48 61-8738-327

e-mail: anp@ump.edu.pl 

ZOBACZ PODOBNE

  • M.Kmieciński/PAP

    Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

    Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

  • Fot. PAP/P. Werewka

    "Niepełnosprawny" czy "osoba z niepełnosprawnością"?

    Język jest materią żywą. Słowo potrafi z jednej strony krzywdzić i ranić, z drugiej uskrzydlać i wspierać. Niektóre zwroty czy pojedyncze słowa odchodzą do lamusa, nabierają innego znaczenia lub są zastępowane innymi, bo wydają nam się stygmatyzujące. Czy dlatego coraz częściej słyszymy wyrażenie: „osoba z niepełnosprawnością” zamiast: „osoba niepełnosprawna”?

  • Fot. PetitNuage/Adobe Stock

    Nikt nie odda wzroku skradzionego przez jaskrę

    Jaskry nie można wyleczyć. Kradnie nam wzrok i wcale nie jest przypisana starości. Nowe okulary na nosie, po badaniu jedynie ostrości widzenia, nie świadczą o tym, że na dnie oka nie czai się ta podstępna choroba, którą ma około milion Polaków, a połowa z nich o tym nie wie. O diagnostyce i leczeniu jaskry opowiada prof. dr hab. n. med. Iwona Grabska-Liberek, wiceprezes Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

  • AdobeStock

    Jąkanie – gdy mowa nie nadąża za myślami

    Nawet aktorzy czy politycy się jąkają, ale przypadłość ta potrafi mocno utrudniać życie. Pojawia się zwykle w dzieciństwie. Szczęśliwie w większości przypadków ustępuje samoczynnie. Czasami potrzebna jest jednak pomoc specjalistów, więc trzeba być czujnym.

NAJNOWSZE

  • PAP/P. Werewka

    Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

    Za występowanie uzależnień wśród dzieci i młodzieży w dużej mierze odpowiadają czynniki środowiskowe, czyli to, co dzieje się w najbliższym otoczeniu tych dzieci. Nastolatki przyznają, że sięgają po substancje psychoaktywne albo z ciekawości albo dlatego, że nie radzą sobie ze stresem, z wyzwaniami, że czują się samotni, przeciążeni presją wywieraną przez osoby dorosłe. O tym jakie są objawy uzależnienia u dziecka czy nastolatka - wyjaśnia dr n. med. Aleksandra Lewandowska, ordynator oddziału psychiatrycznego dla dzieci w Specjalistycznym Psychiatrycznym Zespole Opieki Zdrowotnej w Łodzi, konsultant krajowa w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Niejadki. Kiedy trudności w jedzeniu mają podłoże sensoryczne

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy

  • Adobe Stock

    CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

    Na każdego pacjenta z problemami sercowo-naczyniowymi należy spojrzeć szeroko i badać go także pod kątem cukrzycy i choroby nerek – przestrzegają specjaliści. Jak tłumaczą, mechanizmy leżące u podstaw tych chorób są ze sobą powiązane i wzajemnie się napędzają. W efekcie jedna choroba przyczynia się do rozwoju kolejnej.

  • Kobiety żyją dłużej – zwłaszcza w Hiszpanii

  • Badania: pozytywne nastawienie do starości wiąże się z lepszym zdrowiem w późnym wieku