-
Tatuaż z wakacji to ryzyko zakażeń
Żółtaczka typu B lub C, wirus opryszczki, HIV czy gronkowiec to tylko niektóre pamiątki, którymi można się zakazić, gdy korzystamy z salonów tatuażu, kolczykowania, akupunktury w dalszych zakątkach świata, które nie stosują odpowiednich zasad sanitarnych. Niektóre choroby ujawnić mogą się po wielu miesiącach, a nawet latach – ostrzega dr n. med. Piotr Kajfasz, internista i specjalista chorób zakaźnych, medycyny morskiej i tropikalnej z Grupy Luxmed.
-
Chorzy z biedy, czyli jak ubóstwo wpływa na zdrowie
„Jestem biedna, mam słabe zdrowie, nie mam znajomych, kariery, miłości” – napisała na popularnym forum internetowym jedna z użytkowniczek. Badania naukowe dowodzą, że niektóre z wymienionych problemów faktycznie mogą się ze sobą wiązać. Dowiedz się które.
NAJNOWSZE
-
Centrum Symulacji Medycznych WUM – reanimacja w świecie wirtualnym?
Centrum Symulacji Medycznych WUM nie tylko oddaje wiernie warunki sal szpitalnych: porodowej, operacyjnej, intensywnej terapii, ale także – z ekranami wysokiej rozdzielczości i goglami VR – przenosi studentów do świata, w którym pod presją czasu, w zaprogramowanych, ale trudnych do przewidzenia warunkach przekuwają wiedzę medyczną na praktyczne umiejętności.
-
Zdrowie w kolorze purpury
-
Eksperci: to najlepszy moment na restrykcyjne zmiany w sprzedaży alkoholu
Patronat Serwisu Zdrowie -
Badanie rezonansem magnetycznym m.in. z bohaterami Gwiezdnych wojen
-
Co dzieje się z ciałem podczas oglądania meczów MŚ w środku nocy?