-
Przeciwko pneumokokom mamy broń nowej generacji, której nie używamy
Penumokoki to bakterie, przeciwko którym mamy bardzo skuteczną ochronę – szczepienia. Sęk w tym, że przeciwko najgroźniejszym serotypom, które są wielolekooporne, nie uodparniamy najmłodszych w ramach obowiązkowych szczepień. Dlaczego? – wyjaśnia dr n. med. August Wrotek, specjalista pediatrii, członek zarządu Polskiego Towarzystwa Pediatrycznego.
-
Zaszczep swoje dzieci przeciwko pneumokokom
Uwaga rodzice i opiekunowie! Jeśli wasze dziecko urodziło się w latach 2013-16 i nie było dotąd szczepione przeciwko pneumokokom, to w ciągu najbliższych trzech miesięcy będzie miało szansę uzyskać skuteczną ochronę przed tymi groźnymi bakteriami. Za darmo!
NAJNOWSZE
-
Jad, który leczy
Przez miliony lat ewolucja doskonaliła jad po to, by zabijać. Dziś naukowcy wykorzystują go, by ratować życie. Substancje pochodzące z jadów węży, skorpionów, ślimaków morskich, pająków, a nawet jadowitych jaszczurek, stały się inspiracją dla leków stosowanych w nadciśnieniu, cukrzycy, leczeniu bólu i chorobach serca. To jedna z najbardziej niezwykłych historii współczesnej farmakologii: trucizna zamieniona w terapię.
-
Wypełnij swoją listę na ratunek
-
Morwa czarna, morwa biała
-
Nauka odbierania porodu – zależy nam na realizmie
-
Nieetyczne alkopromki