-
Akrylamid na talerzu – czy trzeba się go obawiać?
Frytki, chipsy, tosty, ciasteczka, kawa – to tylko niektóre produkty, które mogą zawierać akrylamid. Co do zasady ten powszechnie występujący związek to toksyczna substancja, która w dużych ilościach może uszkadzać układ nerwowy, zaburzać metabolizm, a nawet przyczyniać się do rozwoju raka. Czy jednak trzeba się przejmować? Badania wskazują, że panikować nie warto, ale lepiej mieć na uwadze potencjalne zagrożenia.
-
Olej palmowy? Dziękuję, nie jem!
Im mniejsza masa ciała, tym bardziej toksyczny. O czym mowa? O oleju palmowym, zawartym w popularnym kremie do smarowania pieczywa i wielu słodyczach produkowanych przemysłowo. Spożywany od czasu do czasu nie powinien wyrządzić większej szkody, choć z pewnością nie jest zdrowy.
NAJNOWSZE
-
Spacer w stylu retro
Chodzenie tyłem (znane również jako chodzenie w stylu retro) może brzmi nieco dziwnie, ale …przynosi wiele korzyści zdrowotnych – oszczędza stawy, pozwala lepiej spalać kalorie, a nawet… poprawia zdrowie psychiczne.
-
Słodziki mogą pogarszać funkcje poznawcze. Szczególnie u osób z cukrzycą.
-
Grzybice układowe – niedoceniane zagrożenie
-
Nastolatek woli kolegów od rodziców, ale to nie znaczy, że ich nie potrzebuje
-
Badanie: olejki eteryczne, czyli jak przechytrzyć oporne bakterie