-
Nie tylko kobiety mają latem problem z pęcherzem
Wakacje to okres, w którym znacząco rośnie liczba problemów urologicznych: odwodnienie, nadmierne pocenie się i zmiany nawyków higienicznych tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii w układzie moczowym. I choć fizjologicznie kobiety częściej narażone są na zakażenia, latem problem ten często dotyczy także mężczyzn.
-
Żurawina – zabija bakterie, poprawia pamięć
Żurawina – niewielka, kwaśna i intensywnie czerwona – od wieków cieszy się opinią naturalnego remedium na różne dolegliwości. Dzięki badaniom naukowym wiemy, że zasłużenie. Żurawina nie tylko potrafi zwalczać bakterie, ale też może poprawiać pracę mózgu czy spowalniać pewne procesy związane ze starzeniem się.
-
Zapalenie pęcherza moczowego: jak zapobiegać i jak wspomóc leczenie
Bóle w dole brzucha, parcie na pęcherz, pieczenie czy kłucie podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu - to typowe objawy zapalenia pęcherza. Chłodne dni sprzyjają tej dolegliwości. W pewnym stopniu można się przed nim chronić, a kiedy już do zapalenia dojdzie, warto wiedzieć, co robić, by przyspieszyć zdrowienie.
NAJNOWSZE
-
Pacjenci onkologiczni nie wiedzą, że płodność można zabezpieczyć
Patronat Serwisu ZdrowiePacjenci chorujący na nowotwory mogą zabezpieczyć płodność przed rozpoczęciem leczenia, jednak wciąż zbyt rzadko są o tym informowani – powiedział PAP podczas Kongresu Ginekologii Przyszłości ginekolog prof. Krzysztof Nowosielski. Jego zdaniem to lekarze powinni inicjować takie rozmowy.
-
Sztuczna inteligencja pomoże przy porodach, ale odpowiedzialność pozostanie po stronie lekarza
Patronat Serwisu Zdrowie -
Spadek libido po 50-tce? Są na to sposoby
Patronat Serwisu Zdrowie -
Tatuaż z wakacji to ryzyko zakażeń
-
Trwa Kongres Ginekologii Przyszłości
Patronat Serwisu Zdrowie