Tag:
  • Adobe Stock

    Wirtualny gabinet pediatry – Warto wiedzieć

    Jak odróżnić przeziębienie od infekcji? Czy jedzenie wpływa na wyniki w nauce? Na te i inne pytania odpowiada Polskie Towarzystwo Pediatryczne na swojej stronie w specjalnej zakładce „Warto wiedzieć”. Rodzice i opiekunowie znajdą tam m.in. artykuły dotyczące chorób wieku rozwojowego, ich objawów oraz metod leczenia i zapobiegania.

  • Fot. PAP

    Zadbaj o dobrą kondycję swojego ucznia

    Wakacje minęły, zaczyna się szkoła. Dla niektórych to powrót do starych znajomych, dla innych zmiana otoczenia i nowe wyzwania. Zobacz o czym trzeba pamiętać wysyłając małego człowieka do szkoły i jak sprawić, by nie kojarzyła mu się źle.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Nowe badania na temat alkoholu – groźne nawet małe ilości

    Już nawet minimalna konsumpcja alkoholu może sprzyjać poważnym chorobom. Jego wpływ na zdrowie bada się trudno, więc doniesienia o tym, że nieduże ilości pomagają, lepiej traktować z rezerwą.

  • Zawał serca – stan nagły, na który możemy pracować latami

  • Jelita wpływają na odporność i nastrój

  • Arytmia arytmii nierówna

  • Nie ma szczepionki na samobójstwo

  • AdobeStock/Robert Ruidl

    Wojna to wyzwanie dla systemu ratownictwa. Lepiej być przygotowanym.

    Wojna w Ukrainie uświadamia, jakie znaczenie ma przygotowanie szpitali, służb ratowniczych i administracji zdrowotnej na sytuacje ekstremalne – od braków personelu, leków i sprzętu, po konieczność podejmowania dramatycznych decyzji dotyczących priorytetów medycznych i logistycznych. Czy jesteśmy na to gotowi?

  • Od czego zależy, kto doznaje stresu pourazowego?

  • Odżywianie a indeks studencki

Serwisy ogólnodostępne PAP