-
Wiedzą, jak ważna jest profilaktyka i wsparcie - dziś mówią do wszystkich Polek
Materiał promocyjny„My, kobiety, które przeszły, przechodzą lub mogą przejść raka piersi, zabieramy głos. Głośno. Wspólnie. I odważnie.” - te słowa wybrzmią podczas gali BRA Day Polska, która odbędzie się w październiku w Łodzi. To wyjątkowa inicjatywa organizowana przez Wojewódzkie Wielospecjalistyczne Centrum Onkologii i Traumatologii im. M. Kopernika, od 11. lat wspierająca kobiety i przypominająca, że rekonstrukcja piersi po mastektomii jest nie tylko możliwością, ale przede wszystkim prawem każdej pacjentki oraz szansą na odzyskanie pewności siebie i poczucia kobiecości.
-
Rak piersi: czy da się uniknąć obrzęku po usunięciu węzłów chłonnych?
W wielu sytuacjach, jedną z koniecznych metod leczenia raka piersi jest usunięcie węzłów chłonnych. Obrzęk ręki po tej operacji może przytrafić się nie tylko bezpośrednio po niej, ale nawet wiele lat po zabiegu. Zobacz, czego unikać i co robić, aby do niego nie doszło.
NAJNOWSZE
-
Psycholog w szkole powinien być standardem
Przestrzeń szkolna to miejsce, w którym można rozpoznać m.in. pierwsze symptomy trudności emocjonalnych czy zmiany zachowania, które nie zawsze są widoczne w środowisku domowym. Stąd tak ważny jest dostęp do psychologa właśnie w szkole. Tymczasem z danych zebranych przez Instytut Psychiatrii i Neurologii (IPiN) wynika, że w 102 gminach nie pracuje ani jeden psycholog szkolny.
-
Środowisko medyczne rozczarowane decyzją prezydenta w sprawie Lex Szarlatan
-
U mężczyzn raka diagnozuje się w bardziej zaawansowanym stadium niż u kobiet
-
Testy genetyczne mogłyby ratować zagrożone rakiem dzieci
-
Nie przekarmiaj niemowlęcia. Narażasz je na nadwagę.