Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
08.06.2022 , 14:22 Aktualizacja: 03.08.2022, 15:17

Blaski i cienie słońca, czyli jak korzystać ze słonecznej aury

Masz trądzik? Dwa-trzy tygodnie po wakacjach spędzonych na słońcu ta choroba się zaostrzy. Masz łuszczycę? Pod pewnymi warunkami słońce może pomóc. Eksperci są zgodni – opalanie się godzinami na pewno nie jest zdrowe, choć słońce jest nam potrzebne. Tej tematyce poświęcona była konferencja Serwisu Zdrowie „Blaski i cienie słońca”. Obejrzyj i dowiedz się więcej.

O tym, kiedy słońce ma wręcz leczniczy wpływ na skórę, pod jakimi warunkami, a także o tym, dlaczego i jakie zagrożenie niesie nadmierna ekspozycja na słońce mówili:

  • prof. Irena Walecka, specjalistka dermatologii, kierująca Kliniką Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie;
  • prof. Piotr Rutkowski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, kierujący Kliniką Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej- Curie w Warszawie.

O tym, jak choroby skóry wpływają na psychikę i jak radzić sobie z obciążeniami psychicznymi w przebiegu tych chorób opowiedziała Dagmara Samselska, pedagog, przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorób na Łuszczycę.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji. Film wideo trwa niecałą godzinę.

jw, zdrowie.pap.pl


 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2437

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.