Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl08.06.2022 , 14:22 Aktualizacja: 09.06.2022, 16:03

Blaski i cienie słońca, czyli jak korzystać ze słonecznej aury

Masz trądzik? Dwa-trzy tygodnie po wakacjach spędzonych na słońcu ta choroba się zaostrzy. Masz łuszczycę? Pod pewnymi warunkami słońce może pomóc. Eksperci są zgodni – opalanie się godzinami na pewno nie jest zdrowe, choć słońce jest nam potrzebne. Tej tematyce poświęcona była konferencja Serwisu Zdrowie „Blaski i cienie słońca”. Obejrzyj i dowiedz się więcej.

O tym, kiedy słońce ma wręcz leczniczy wpływ na skórę, pod jakimi warunkami, a także o tym, dlaczego i jakie zagrożenie niesie nadmierna ekspozycja na słońce mówili:

  • prof. Irena Walecka, specjalistka dermatologii, kierująca Kliniką Dermatologii Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie;
  • prof. Piotr Rutkowski, specjalista chirurgii ogólnej i onkologicznej, kierujący Kliniką Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaków Narodowego Instytutu Onkologii im. M. Skłodowskiej- Curie w Warszawie.

O tym, jak choroby skóry wpływają na psychikę i jak radzić sobie z obciążeniami psychicznymi w przebiegu tych chorób opowiedziała Dagmara Samselska, pedagog, przewodnicząca Unii Stowarzyszeń Chorób na Łuszczycę.

Zapraszamy do obejrzenia zapisu konferencji. Film wideo trwa niecałą godzinę.

jw, zdrowie.pap.pl


 

Id materiału: 2437

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.