-
Słońce a choroby skóry: kiedy można sobie pomóc, a kiedy zaszkodzić
Trądzik? Nie opalaj się, bo po początkowej poprawie nastąpi duże pogorszenie. Łuszczyca czy AZS? "Wypalanie” choroby słońcem odpada, ale warto ze słońca korzystać: pod pewnymi warunkami. Małe dzieci nawet na chwilę nie powinny przebywać na słońcu. Dowiedz się, dlaczego.
6 minut czytania -
Blaski i cienie słońca, czyli jak korzystać ze słonecznej aury
Masz trądzik? Dwa-trzy tygodnie po wakacjach spędzonych na słońcu ta choroba się zaostrzy. Masz łuszczycę? Pod pewnymi warunkami słońce może pomóc. Eksperci są zgodni – opalanie się godzinami na pewno nie jest zdrowe, choć słońce jest nam potrzebne. Tej tematyce poświęcona była konferencja Serwisu Zdrowie „Blaski i cienie słońca”. Obejrzyj i dowiedz się więcej.
1 minuta czytania -
Słoneczne BHP – sprawdź czy je znasz?
Wreszcie słońce! Jest dobroczynne, bo np. podnosi nastrój i dzięki niemu w skórze dochodzi do syntezy witaminy D3. Jest i ciemna strona słońca; stąd trzeba stosować krem z filtrem. Wiesz, jaką ilość?
4 minuty czytania
NAJNOWSZE
-
Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test
Zwyrodnienie plamki żółtej (AMD) to jedna z najważniejszych chorób, z którymi boryka się okulistyka i najczęstsza przyczyną utraty wzroku w krajach rozwiniętych. Dla lekarzy to wyzwanie, bo pacjenci często zgłaszają się zbyt późno, a wystarczy wykonać prosty test – podkreśla prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.
-
Depresja może się przenosić z pokolenia na pokolenie. Można to przerwać
-
Szczęśliwi mają zdrowsze serce
-
Zaburzenia odżywiania – pustka i życie w czerni
-
Czy mamy dobrze wychowane fizycznie dzieci?