-
Sezon pylenia zaczyna się coraz wcześniej
Choć jeszcze jest luty i synoptycy co jakiś czas straszą przymrozkami, rozpoczął się okres pylenia – właśnie teraz największym zagrożeniem dla alergików są leszczyna oraz olcha.
-
Alergia na pyłki: sposoby na łzawiące i szczypiące oczy
Zamiast cieszyć się wiosną i latem alergicy często ukrywają się w tym czasie w domu. Podczas pylenia ich oczy łzawią, swędzą, są zaczerwienione i podrażnione. Można skutecznie łagodzić te mało przyjemne objawy.
-
Uwaga alergicy! Zaczyna się sezon pylenia
To, że mamy kalendarzową zimę nie oznacza, że osoby uczulone na pyłki roślin mogą spać spokojnie. Podpowiadamy, co warto zrobić już teraz, aby opóźnić wystąpienie dokuczliwych objawów oraz zmniejszyć ich nasilenie.
NAJNOWSZE
-
W gabinecie seksuologa
Badanie seksuologiczne nie koncentruje się jedynie na rozmowie dotyczącej życia seksualnego. To kompleksowy wywiad medyczny dotyczący funkcjonowania wielu układów, m.in. hormonalnego, krążenia czy nawet ruchu – zaznacza prof. Michał Lew-Starowicz, kierownik Kliniki Psychiatrii CMKP.
-
Patomorfolog stawia diagnozę nowotworu
-
Jaki wpływ mają alkohol i papierosy na bóle głowy
-
Współczesna seksuologia uznaje różnorodność
-
Logo leków w gabinetach obniża zaufanie do lekarzy