Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

29.12.2020 , 18:15 Aktualizacja: 30.12.2020, 18:32

Trendy w medycynie estetycznej

Mezoterapia, wstrzykiwanie naturalnego kolagenu oraz wypełniaczy, a także zabiegi trychologiczne uzupełniające niedobór włosów to te, które będą popularne w nadchodzącym roku – przewiduje zajmujący się medycyną estetyczną dr Paweł Ponichtera. Zabiegi upiększające czy likwidujące niedostatki urody nie są zaliczane do medycyny ratującej życie, jednak niektórym pacjentom podnoszą jakość życia.

Warto przy tym pamiętać, by w przypadku chęci poddania się inwazyjnemu zabiegowi z dziedziny medycyny estetycznej udać się do lekarza. Może się okazać, że istnieją przeciwskazania zdrowotne do jego wykonania, a prawidłowej kwalifikacji do tego rodzaju procedury może dokonać jedynie absolwent uczelni medycznej z odpowiednimi kompetencjami zawodowymi.

Dobrze też wiedzieć, że na stronie Naczelnej Izby Lekarskiej znajduje się rejestr lekarzy posiadających prawo wykonywania zawodu z uwzględnieniem posiadanych przez nich specjalizacji, na których można sprawdzić każdego medyka praktykującego w Polsce. Nie znajdziemy tam jednak specjalizacji „medycyna estetyczna”, ponieważ w Polsce nie jest to oficjalna specjalizacja ujęta w odpowiednim rozporządzeniu Ministra Zdrowia.

jw, zdrowie.pap.pl
 

Id materiału: 1934

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.