Krzysztof Zdobylak

archiwum własne

ekspert NRL

Ekspert Naczelnej Rady Lekarskiej ds. transformacji i strategii rozwoju systemu ochrony zdrowia. Manager z wieloletnim doświadczeniem w transformacjach i kreowaniu strategii. Przez niemal dekadę zdobywał doświadczenie w czołowych firmach doradztwa zarządczego, m. in. McKinsey&Company. Wspierał liczne polskie, europejskie i globalne instytucje i przedsiębiorstwa z obszaru ochrony zdrowia, farmacji, biotechnologii oraz ubezpieczeń zdrowotnych. Uczestniczył w pracach zespołów kierujących transformacją i rozwojem międzynarodowych przedsiębiorstw o skali działalności porównywalnej z polskim systemem ochrony zdrowia. Aktualnie wykorzystuje zdobytą wiedzę, warsztat zarządczy i międzynarodowe doświadczenie działając na rzecz poprawy satysfakcji pacjentów i świadczeniodawców oraz optymalizacji organizacji i funkcjonowania systemu ochrony zdrowia w Polsce. Absolwent studiów wyższych w obszarze finansów na Uniwersytecie Warszawskim oraz prawa na Akademii Leona Koźmińskiego

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Naukowcy o mineralnym panaceum stosowanym w medycynie alternatywnej

    Chloryn sodu stosowany w medycynie alternatywnej doustnie jako „mineralne panaceum” (MMS) w kontakcie m.in. z kwasem żołądkowym uwalnia silnie żrący tlenek chloru, w przemyśle wykorzystywany do uzdatniania wody pitnej i wybielania tkanin. W efekcie niszczy komórki organizmu i uszkadza błony śluzowe. Jest zagrożeniem dla zdrowia, a nawet życia – wynika z publikacji polskich naukowców w czasopiśmie „Scientific Reports”.

  • Przemoc relacyjna u dziewcząt to uderzenie w splot słoneczny

  • Młode influencerki na TikToku promują szkodliwą pielęgnację skóry

  • Choroby przyzębia infekują cały organizm

  • Cukrzyca szkodzi na krążenie

  • Adobe Stock

    Współczesne wyroby tytoniowe i nikotynowe – nowe, ale czy lepsze?

    Nowe wyroby nikotynowe i tytoniowe są szkodliwe – nie dajmy się zwieść pozorom. Choć różnią się mechanizmem działania od tradycyjnych papierosów, nadal niosą poważne zagrożenia dla zdrowia – podkreśla prof. Paweł Koczkodaj z Zakładu Epidemiologii i Prewencji Pierwotnej Nowotworów Narodowego Instytutu Onkologii w Warszawie.

  • Anafilaksja – gdy życie zależy od adrenaliny

  • Taniec jest dobry dla mózgu

Serwisy ogólnodostępne PAP