Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

29.11.2019 , 15:06 Aktualizacja: 04.12.2019, 16:19

Życie z wirusem HIV

Z wirusem HIV we krwi można prowadzić normalne życie. Warunkiem jest wiedza o zakażeniu i ścisłe przestrzeganie zaleceń lekarskich. Nie czekaj i zrób darmowy test.

Zakażenie HIV przez długi czas nie daje istotnych objawów. Dlatego warto wykonywać testy w kierunku wykrycia tego wirusa, bo tylko świadomość zakażenia pozwala na leczenie, które z kolei umożliwia normalne życie. Nie da się całkowicie usunąć wirusa HIV z organizmu, ale można trzymać go pod kontrolą - pod warunkiem, że przestrzega się zaleceń lekarskich. Sprawdź, co można, kiedy żyje się z wirusem HIV we krwi.

1 grudnia, czyli w Światowym Dniu AIDS, odbędzie się w Warszawie happening zorganizowany przez Polską Fundację Pomocy Humanitarnej Res Humanae, która chce przypomnieć, że zakażenia HIV nadal się zdarzają. Codziennie o zakażeniu dowiadują się w naszym kraju 3-4 osoby. Czerwona kokardka na fasadach budynków wyświetlona wraz z napisem "Razem przeciw HIV" ma o tym przypominać.

jw, zdrowie.pap.pl

Id materiału: 1457

TAGI:

Najnowsze

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.