Materiał promocyjny

System do ciągłego monitorowania glikemii FreeStyle Libre 2 z nagrodą

System FreeStyle Libre 2 firmy Abbott otrzymał nagrodę „Wzór Roku dla Integracji 2024” przyznawaną przez centrum badawczo - rozwojowe Integracja LAB, w konkursie „Dobry Wzór 2024” organizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego.

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum
Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum

Nagrodę dla FreeStyle Libre wręczyła pani Ewa Pawłowska, prezes zarządu Integracji LAB, która podkreśliła jak wiele korzyści system wprowadza w życiu zarówno dorosłych, jak i dzieci zmagających się z cukrzycą oraz doceniła system z punktu widzenia osób z niepełnosprawnościami.

FreeStyle Libre 2 to system ciągłego monitorowania glikemii (CGM), który umożliwia pacjentom bieżące śledzenie poziomu cukru w płynie śródtkankowym. Dzięki systemowi, pacjenci mają większą kontrolę nad cukrzycą i mogą na bieżąco dostosowywać swoje działania zdrowotne. Ponadto, dzięki rozwiązaniom telemedycznym lekarze mają możliwość  zdalnego monitorowania stanu zdrowia pacjentów. Pacjenci korzystający z systemu do monitorowania glikemii mogą uniknąć wielu powikłań cukrzycowych, takich jak choroby serca, niewydolność nerek, problemy ze wzrokiem czy zaburzenia poznawcze. Wprowadzenie ciągłego monitorowania glikemii i telemedycyny pozwala nie tylko na lepsze zarządzanie chorobą, ale także na ogólną poprawę jakości życia osób z cukrzycą.

Jak działa FreeStyle Libre 2?

System FreeStyle Libre 2 dokonuje pomiarów stężenia glukozy w płynie śródtkanowym co 1 minutę. Dzięki połączeniu bluetooth umożliwia pacjentowi otrzymywanie na smartfon z zainstalowaną dedykowaną aplikacją alarmów dźwiękowych lub poprzez wibrację o zbyt niskim lub zbyt wysokim stężeniu glukozy. System pozwala także ocenić kierunek i tempo zmian stężenia glukozy w ciągu najbliższego okresu, co znacząco ułatwia pacjentom zrozumienie zmian glikemii zachodzących pod wpływem stosowanego leczenia, aktywności lub posiłku a przede wszystkim, na dostosowanie swojego postępowania tak aby uniknąć nieprawidłowych wartości. Sensor pozwala także oceniać zmiany stężenia glukozy w przeszłości. Wszystkie te informacje dostępne są bez konieczności nakłuwania palca.

System FreeStyle Libre 2 oferuje dodatkowe korzyści dla osób chorych na cukrzycę, dając im możliwość korzystania z alarmów. Jest to wielka zaleta dla osób z cukrzycą, szczególnie dzieci, osób starszych, z niepełnosprawnościami lub osób o podwyższonym ryzyku hipoglikemii.

O konkursie

Integracja LAB to centrum badawczo-rozwojowe, którego misją jest propagowanie idei projektowania uniwersalnego. Integracja LAB bada i uczy jak projektować lepsze usługi i produkty. Gromadzi wiedzę i opracowuje rozwiązania, które w przyszłości sprawią, że – niezależnie od wieku czy poziomu sprawności – będziemy mogli jeszcze łatwiej korzystać z otaczającego nas świata.

Instytut Wzornictwa Przemysłowego przyznaje znak Dobry Wzór już od 31 lat, nagradzając innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań, nagradzając innowacyjność, estetykę, funkcjonalność i jakość wdrażanych rozwiązań.

Źródła

Fundacja Zdrowie i Edukacja Ad Meritum

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • PAP-kadr z filmu

    Prezes Sandoz w Polsce: rozwój Sandoz w Polsce przede wszystkim z korzyścią dla pacjenta

    Materiał promocyjny

    Obecność Sandoz na 10. Kongresie Wyzwań Zdrowotnych (HCC 2025) w Katowicach nie była przypadkowa: firma ta jest jednym z liderów leków generycznych i biologicznych biorównoważnych. Posiada swoje zakłady w Polsce i w Europie, a w portfolio ma ok. 1300 produktów leczniczych, w tym ok. 500 dedykowanych dla rynku polskiego.

  • AdobeStock/Minerva Studio

    Nowoczesne monitorowanie cukrzycy daje świadomość własnej choroby

    Materiał promocyjny

    Wraz z postępem medycyny i zmianami, jakie zachodzą w opiece nad pacjentem diabetologicznym, wszyscy uświadamiamy sobie rolę i znaczenie właściwego monitorowania glikemii. Nie chodzi już tylko o sprawdzenie poziomu cukru, ale również - poprzez podniesienie poziomu wiedzy osoby chorej oraz jej zaangażowania w proces leczenia - uniknięcie niebezpiecznych powikłań takich jak: retinopatia, nefropatia, neuropatia i choroby sercowo-naczyniowe.

  • AdobeStock/Felix/peopleimages.com

    Brak apetytu może być winą nowotworu

    „Pacjenci chorzy onkologicznie często mają problem z jedzeniem. Ważne jest, aby zrozumieć, że to nie ich wina. Guz nowotworowy produkuje związki, które informują nasz mózg: „jesteś najedzony”. Do tego dochodzą dolegliwości bólowe, wymioty, zaparcia albo biegunki. Trudno myśleć wtedy o jedzeniu” - tłumaczy dr n. med. Aleksandra Kapała Kierownik Działu Żywienia Klinicznego w Narodowym Instytucie Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock/digicomphoto

    Malaria – gotowi do diagnozy i leczenia?

    Osoby wracające z tropików i mające objawy chorobowe powinny być prowadzone przez ośrodki kliniczne. Malaria to pierwsza choroba, która powinna przyjść lekarzowi do głowy, gdy pacjent wraca z Afryki. Na dzień dobry powinno się wykonać diagnostykę potwierdzającą lub wykluczającą tę chorobę – twierdzi prof. Krzysztof Korzeniewski, specjalista medycyny morskiej i tropikalnej, epidemiologii, dermatologii i wenerologii.

  • Szkoła przyszpitalna oferuje coś więcej niż edukację

  • Rozmawiajmy szczerze z dzieckiem o śmierci

  • Sylkistyna i rezylastyna – nowe białka z polskiego laboratorium

  • Szybki test diagnozujący endometriozę

  • Adobe

    Sezon na kleszczowe zapalenie mózgu

    W Polsce rośnie liczba zachorowań na kleszczowe zapalenie mózgu (KZM). W odróżnieniu od boreliozy, przeciwko KZM można się zaszczepić. Specjaliści zachęcają do immunizacji, bo choroba może mieć dramatyczny przebieg. A roznoszących KZM kleszczy, ze względu na ciepłe zimy, jest coraz więcej. 

  • Nadmiar soli sprzyja nie tylko nadciśnieniu i chorobom nerek

  • Czego nie wiecie o wit. B