Materiał promocyjny

Kliniki.pl z jedną z pierwszych w pełni wygenerowanych przez AI reklam wideo w Polsce - poruszająca kampania społeczna o kobietach i ginekologii

Platforma Kliniki.pl, łącząca pacjentów z placówkami medycznymi, zaprezentowała kampanię społeczną, której centralnym elementem jest reklama wideo w całości wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Spot, opublikowany na LinkedIn przez prezesa firmy Marcina Fiedziukiewicza, porusza trudny temat relacji kobiet - zwłaszcza młodego pokolenia - z ginekologiem oraz barier psychologicznych towarzyszących wizytom.

Adobe
Adobe


„To nie jest zwykła reklama. To film o kobietach. O strachu, wstydzie i przełamywaniu barier. O tym, że zasługują na opiekę bez oceniania" - napisał Fiedziukiewicz w swoim poście.

Reklama porusza temat tabu, jakim często jest dla wielu kobiet ginekolog, i zachęca do przełamywania barier psychologicznych i kulturowych, które powstrzymują je przed regularnymi wizytami. Spot powstał w całości z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji: technologii syntezy głosu ElevenLabs, modeli obrazowania oraz algorytmów do automatycznego montażu. Kliniki.pl znalazły się w gronie pierwszych firm w Polsce, które zdecydowały się na tak zaawansowane wykorzystanie AI w realizacji materiałów wideo, bez udziału tradycyjnego zespołu filmowego, agencji reklamowej czy interaktywnej.

Kampania jest elementem długofalowej strategii edukacyjnej Kliniki.pl, której celem jest przełamywanie tabu wokół zdrowia intymnego oraz promowanie profilaktyki ginekologicznej wśród kobiet z Pokolenia Z.

„To nie tylko technologiczny przełom, ale przede wszystkim ważny społeczny głos w debacie o zdrowiu kobiet" - podsumowuje prezes Kliniki.pl.

Spot można obejrzeć pod linkiem: #niewstydzesie


Tło technologiczne


Chociaż na rynku pojawiały się już wcześniej pojedyncze kampanie z elementami generowanymi przez AI, według dostępnych informacji medialnych reklama Kliniki.pl należy do grona pierwszych w Polsce w pełni wygenerowanych spotów wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W 2024 roku odnotowano kilka inicjatyw opartych częściowo na AI (m.in. kampanie z wygenerowanymi głosami, grafikami czy scenariuszem), jednak pełna realizacja - od narracji po montaż - wciąż jest rzadkością w krajowym krajobrazie marketingowym.


Źródło informacji: Kliniki.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Dr Rabczenko: mężczyźni palą więcej niż kobiety, co przekłada się na poważne skrócenie długości życia.

    Materiał promocyjny

    Behawioralne czynniki ryzyka jak np. palenie papierosów silnie wpływają na zdrowie całej populacji, często te nawyki wyrabiane są w dzieciństwie pod wpływem domu i otoczenia - wskazał dr Daniel Rabczenko z Zakładu Monitorowania i Analiz Stanu Zdrowia Ludności Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH-PIB podczas konferencji prezentującej raport pt.: „Sytuacja zdrowotna ludności Polski i jej uwarunkowaniach 2025”. Ekspert zwrócił uwagę, że mężczyźni palą więcej niż kobiety w każdej grupie wiekowej, co mocno skraca im życie.           

  • AdobeStock

    Proste sposoby na upały

    Uwaga - gdy jest zbyt gorąco, wentylator może nawet zaszkodzić – przestrzegają specjaliści. Istnieją jednak różne, proste metody, które w razie naprawdę wysokich temperatur pomogą zachować zdrowie i komfort.

  • Adobe

    Rodzina w podróży

    Materiał promocyjny

    O szczepionkowym wirusie polio, który w ściekach nabiera zjadliwości, bagatelizowanych meningokokach i o zapomnianej wściekliźnie. Ale przede wszystkim o tym, jak bezpiecznie wyjechać na egzotyczne wakacje rozmawiamy z dr Joanną Stryczyńską-Kazubską, lekarzem pediatrą ze Steps Clinic Poznań.

  • iStock

    Tak klimat uderza w nasze zdrowie

    Materiał promocyjny

    Zmiana klimatu oznacza realne zagrożenia dla zdrowia Polek i Polaków. Rosnąca liczba i długość fal upałów, ekstremalne zjawiska pogodowe i coraz częstsze przypadki chorób wektorowych to tylko wierzchołek góry lodowej. Ale dobra wiadomość jest taka, że wiemy, jak się na to przygotować.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Jak rzucić palenie

    Wychodzenie z nałogu nikotynowego bywa długotrwałe, ponieważ nikotyna silnie uzależnia – pobudza mózgowy układ nagrody, wyzwalając dopaminę, czyli tzw. hormon szczęścia. To sprawia, że organizm zaczyna kojarzyć palenie z przyjemnością i ulgą, a zerwanie z tym mechanizmem wymaga czasu i zmiany nawyków. Trzeba nauczyć się zajmować i mózg, i ręce czymś innym oraz radzić sobie w sytuacjach, które uruchamiają odruch sięgania po nikotynę. O sposobach wychodzenia z nikotynizmu opowiada dr n. med. Magdalena Cedzyńska z Narodowego Instytutu Onkologii – PIB.

  • Czy dieta wpływa na ADHD?

  • Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

  • Zanim kupisz przeczytaj skład

  • Proste sposoby na upały

  • Adobe

    Afazja – odbiera język, zostawia rozum

    Pewnego dnia budzisz się i odkrywasz, że słowa już nie są ci posłuszne. Próbujesz się komunikować, ale w oczach bliskich widzisz tylko niezrozumienie; w głowie kłębią się myśli, ale nie sposób ich przekazać. Taki koszmar stał się rzeczywistością dla tysięcy ludzi dotkniętych afazją – zaburzeniem neurologicznym, które odbiera człowiekowi język, choć nie wpływa na inteligencję. 

  • Lato z komarami, swędzące lato

Serwisy ogólnodostępne PAP