Materiał promocyjny

Kliniki.pl z jedną z pierwszych w pełni wygenerowanych przez AI reklam wideo w Polsce - poruszająca kampania społeczna o kobietach i ginekologii

Platforma Kliniki.pl, łącząca pacjentów z placówkami medycznymi, zaprezentowała kampanię społeczną, której centralnym elementem jest reklama wideo w całości wygenerowana przez sztuczną inteligencję. Spot, opublikowany na LinkedIn przez prezesa firmy Marcina Fiedziukiewicza, porusza trudny temat relacji kobiet - zwłaszcza młodego pokolenia - z ginekologiem oraz barier psychologicznych towarzyszących wizytom.

Adobe
Adobe


„To nie jest zwykła reklama. To film o kobietach. O strachu, wstydzie i przełamywaniu barier. O tym, że zasługują na opiekę bez oceniania" - napisał Fiedziukiewicz w swoim poście.

Reklama porusza temat tabu, jakim często jest dla wielu kobiet ginekolog, i zachęca do przełamywania barier psychologicznych i kulturowych, które powstrzymują je przed regularnymi wizytami. Spot powstał w całości z wykorzystaniem narzędzi sztucznej inteligencji: technologii syntezy głosu ElevenLabs, modeli obrazowania oraz algorytmów do automatycznego montażu. Kliniki.pl znalazły się w gronie pierwszych firm w Polsce, które zdecydowały się na tak zaawansowane wykorzystanie AI w realizacji materiałów wideo, bez udziału tradycyjnego zespołu filmowego, agencji reklamowej czy interaktywnej.

Kampania jest elementem długofalowej strategii edukacyjnej Kliniki.pl, której celem jest przełamywanie tabu wokół zdrowia intymnego oraz promowanie profilaktyki ginekologicznej wśród kobiet z Pokolenia Z.

„To nie tylko technologiczny przełom, ale przede wszystkim ważny społeczny głos w debacie o zdrowiu kobiet" - podsumowuje prezes Kliniki.pl.

Spot można obejrzeć pod linkiem: #niewstydzesie


Tło technologiczne


Chociaż na rynku pojawiały się już wcześniej pojedyncze kampanie z elementami generowanymi przez AI, według dostępnych informacji medialnych reklama Kliniki.pl należy do grona pierwszych w Polsce w pełni wygenerowanych spotów wideo z wykorzystaniem sztucznej inteligencji. W 2024 roku odnotowano kilka inicjatyw opartych częściowo na AI (m.in. kampanie z wygenerowanymi głosami, grafikami czy scenariuszem), jednak pełna realizacja - od narracji po montaż - wciąż jest rzadkością w krajowym krajobrazie marketingowym.


Źródło informacji: Kliniki.pl

ZOBACZ PODOBNE

  • Niedoceniane badania laboratoryjne

    Badania laboratoryjne są nieodzowne w procesie monitorowania chorób, ocenie odpowiedzi na leczenie; w oparciu o nie modyfikuje się postępowanie terapeutyczne i prognozuje potencjalne ryzyko rozwoju choroby – wyniki badań diagnostycznych wpływają na ok. 60–70 proc. wszystkich decyzji klinicznych. Tymczasem przeznacza się na nie zaledwie kilka procent ogólnych wydatków na leczenie.

  • ALAB laboratoria Sp. z o.o.

    Nowy serwis alab.pl

    Materiał promocyjny

    ALAB laboratoria uruchomił nowy serwis - alab.pl, nowoczesną platformę online do zamawiania badań laboratoryjnych. Serwis został zaprojektowany z myślą o wygodzie, przejrzystości i łatwym dostępie do oferty diagnostycznej - na każdym etapie kontaktu z usługą.

  • Adobe/Robert Przybysz

    Peptyd z marchewki i buraka goi jelita

    Kiedy brytyjski chirurg Denis Burkitt pół wieku temu postawił tezę, że niedobór włókna w diecie łączy otyłość, cukrzycę i raka jelita, wydawało się to niemalże herezją. Dziś, w epoce sekwencjonowania DNA i personalizowanej suplementacji nikt już tego nie kwestionuje. Co więcej, z najnowszych badań wynika, że niektóre rodzaje błonnika potrafią nie tylko zapobiegać chorobom i regulować florę bakteryjną, lecz także np. naprawiać uszkodzony nabłonek jelitowy. 

  • Adobe

    Chrzan – świąteczny superfood

    Gdy w Wielkanoc zasiadamy do stołu, chrzan pojawia się w wielu domach jako konieczny dodatek do jaj, białej kiełbasy czy żurku. Ten ostry, wyrazisty w smaku korzeń ma właściwości, którym zawdzięcza uznanie nie tylko smakoszy, lecz także lekarzy i naukowców. 

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Opieka paliatywna – by uśmierzyć ból

    Pacjent objęty opieką paliatywną nie musi być wcale osobą w ostatnich chwilach życia. W tej specjalizacji chodzi o to, by uśmierzyć ból i nam się to w tej chwili z sukcesem udaje, bo mamy praktycznie refundowane wszystkie nowoczesne leki, ale też kilka absurdów, które można by rozwiązać jednym podpisem ministry zdrowia – zaznacza dr hab. n. med. Tomasz Dzierżanowski, kierownik Kliniki Medycyny Paliatywnej Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  • Senior Café – filiżanka kawy zmieniająca opiekę długoterminową

    Materiał partnerski
  • Sąd uznał „metodę pulsacyjną” w leczeniu boreliozy za nieskuteczną

  • Przełom w leczeniu cytomegalii wrodzonej

  • Nadwaga, otyłość i szkoła

  • Adobe

    Przeszczep mikrobioty w chorobie alkoholowej

    Trwają zaawansowane badania nad leczeniem choroby alkoholowej za pomocą przeszczepów mikrobioty od nieuzależnionych dawców. Wyniki są tak obiecujące, że zdaniem badaczy przyczyn alkoholizmu można szukać w jelitach. 

  • Niedoceniane badania laboratoryjne

  • Komórki macierzyste – nadzieja w leczeniu cukrzycy