Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
28.12.2018 , 15:14 Aktualizacja: 19.06.2019, 16:47

Ból głowy czasem groźniejszy niż myślisz

Chyba nie ma człowieka, który nie cierpiał kiedyś z powodu bólu głowy. Najczęściej są przejściowe i nie świadczą o niczym groźnym. Bywają jednak takie, w reakcji na które trzeba wezwać pomoc.

Niezwykle silnym bólem głowy objawia się wylew (krwotok) podpajęczynówkowy. Najczęściej jest skutkiem pęknięcia tętniaka w mózgu lub naczyniaka tętniczo-żylnego. Może do niego dojść także wskutek urazu głowy.

Jak podaje neurolog Grażyna Zwolińska w artykule opublikowanym w portalu Medycyny Praktycznej, pacjenci określają wówczas ból głowy  jako "najsilniejszy w życiu". Najczęściej dotyczy okolicy potylicy i karku, czasem występuje tylko z jednej strony, ma charakter nasilający się, wręcz "piorunujący". W takiej sytuacji nie zwlekaj i dzwoń po pogotowie, bo liczy się każda minuta.

Bóle głowy, których nie można bagatelizować, to także migreny. Nie ma co liczyć, że same "przejdą"; migrenowe bóle głowy mają charakter cykliczny i jeśli nie podejmie się specjalistycznego leczenia, problem będzie narastał, uniemożliwiając normalne życie.

jw, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 1050

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.