Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter Pobierz powiadomienia
Do góry

Serwis zdrowie.pap.pl

27.11.2019 , 12:45 Aktualizacja: 27.11.2019, 16:25

Demencja dotkliwa nie tylko dla chorego, ale i bliskich

Choroba Alzheimera czy inne rodzaje demencji to postępujące i nieuleczalne choroby, które obciążają nie tylko chorego pacjenta, ale i ich bliskich. Warto wiedzieć, jakie są pierwsze objawy, bo im wcześniejsza reakcja, tym dłuższy czas sprawności chorego. Specjaliści apelują też o to, by opiekunowie szczególnie dbali o siebie. Dowiedz się więcej – zamieszczamy relację z konferencji o tych aspektach problemu zespołów otępiennych.

Prelegenci to osoby, które bezpośrednio zajmują się osobami z zespołami otępiennymi (w kolejności występowania): Zbigniew Tomczak, opiekun osoby chorej i przewodniczący Polskiego Stowarzyszenia Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera, geriatra prof. Tomasz Targowski kierujący Kliniką Geriatrii w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji, psycholog dr Joanna Szczuka z tej kliniki oraz psychiatra i psychogeriatra prof. Tadeusz Parnowski z Polskiej Akademii Nauk.

Konferencja została zorganizowana przez Serwis Zdrowie pod patronatem Narodowego Instytutu Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacjii przy współpracy z Polskim Stowarzyszeniem Pomocy Osobom z Chorobą Alzheimera i sfinansowana ze środków Narodowego Programu Zdrowia na lata 2016-2020.

jw, zdrowie.pap.pl

 

Id materiału: 1453

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.