-
Nie słyszy, czy nie słucha – o zaburzeniach słuchu i uwagi
Patronat Serwisu ZdrowieZaburzenia słuchu i uwagi mogą iść ze sobą w parze, choć nie zawsze. Objawy też mogą być podobne. To trudności np. w koncentracji, częste prośby o powtórzenie czy trudności w zapamiętywaniu informacji, które są przekazywane słownie – wyjaśnia dr n.med. i n. o zdr. Natalia Czajka z Zakładu Teleaudiologii i Badań Przesiewowych w Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu.
-
Słuch dziecka. Czujność trzeba zachowywać latami
Noworodek ma dobry słuch? Super! Nie uśpij jednak czujności. Foniatra dr Joanna Ratyńska radzi, na co zwracać uwagę w rozwoju dziecka, by nie przeoczyć problemów ze słuchem i dać szansę na harmonijny rozwój malucha.
-
Rodzicom trudno zauważyć, że ich dziecko źle słyszy
Ponad dwie trzecie rodziców nie zauważyło, że ich dziecko gorzej słyszy - wynika z przesiewowych badań słuchu u uczniów. Problemy ze słuchem wykryto u co piątego, szóstego dziecka.
NAJNOWSZE
-
Uwaga, hipoglikemia!
Hipoglikemia, czyli potocznie spadek cukru we krwi poniżej ustalonej normy to stan zagrażający zdrowiu, a nawet życiu. Nie dotyczy tylko osób z cukrzycą, ale także osób zdrowych. Czym jest hipoglikemia, czy zawsze to świadomy stan? Jak ją rozpoznać i jak reagować?
-
Czy cyfrowy detoks działa?
-
Inhalacje – leczenie przyszłości
-
Rozpoczynają się ferie zimowe – warto zadbać, aby były bezpieczne
-
Polscy dawcy zmieniają hematoonkologiczną mapę świata