Tag:
  • Adobe Stock

    Nie przedawkuj fluoru w herbacie

    Herbata to najpopularniejszy napój na świecie. Jest źródłem fluoru, który odgrywa istotną rolę w mineralizacji kości i zębów. W nadmiernej ilości bywa jednak toksyczny. Jego stężenie zależy od kilku niuansów, które przeanalizowali naukowcy z Wrocławia.

  • Fot. cook_inspire/Adobe Stock

    Tajemnice herbat i ich wpływ na zdrowie

    Herbatę, którą w Chinach znano już w starożytności, regularnie pije się dzisiaj w 160 krajach świata. Już w dawnych zapisach można znaleźć informacje o różnych odsłonach jej korzystnego działania na zdrowie. Choć często mówi się o różnego typu herbatkach, np. ziołowych, to prawdziwa herbata sporządzana jest z rośliny Camellia sinensis. Może mieć jednak różne postacie, które czasami mocno różnią się wyglądem, smakiem, zapachem, a także obecnością aktywnych substancji i właściwościami.

  • Fot. PAP

    Czarna herbata pomaga schudnąć

    Nie tylko zielona, ale i czarna herbata pomaga walczyć z otyłością. Zawarte w nich polifenole działają na dwa różne sposoby, lecz efekt jest podobny.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Kobiety w ciąży powinny się szczepić

    Kobiety w ciąży powinny się szczepić. Po mniej więcej czterech tygodniach od szczepienia wytwarzają się przeciwciała, które przechodzą przez łożysko i chronią dziecko – wyjaśnia prof. Maria Katarzyna Borszewska-Kornacka, specjalistka neonatologii, prezeska Fundacji Koalicja dla Wcześniaka.

  • Sposoby na spowolnienie krótkowzroczności

  • Intymność nie kończy się wraz z wiekiem

  • Nie z każdej alergii rozwinie się astma

  • Podwyższony poziom glikemii

  • AdobeStock

    Zmiana czasu nie jest dobra dla serca

    Dwukrotna w roku zmiana czasu jest nie tylko niewygodna, ale coraz więcej mówi się o tym, że ma również poważne konsekwencje dla zdrowia. Utrata godziny snu w marcową niedzielę po zmianie czasu wiąże się m.in. z większą liczbą zawałów serca i śmiertelnych wypadków drogowych w kolejnych dniach.

  • Nowe terapie w hematoonkologii

  • Hemofilia – most między leczeniem a życiem

Serwisy ogólnodostępne PAP