Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
18.04.2023 , 15:46 Aktualizacja: 18.04.2023, 15:55
Informacja prasowa

Grupa LUX MED otwiera ultranowoczesne Centrum Chirurgii Robotycznej

Grupa LUX MED inwestuje w najnowszy model robota chirurgicznego, by za jego pomocą leczyć chorych na nowotwory. Zabiegi będą odbywać się w dwóch warszawskich placówkach. W Szpitalu Św. Elżbiety medycy zaopiekują się pacjentami, u których zdiagnozowano raka prostaty, natomiast w Szpitalu Św. Wincentego LUX MED Onkologia pacjentkami z rozpoznanym rakiem endometrium.

System robotyczny do chirurgii małoinwazyjnej umożliwia mikroskopijną precyzję ruchów i niweluje drżenia rąk lekarza operującego. Zapewnia również bardzo wysoką jakość obrazu w czasie rzeczywistym, lepsze trójwymiarowe widzenie oraz łatwiejszy dostęp i wizualizację trudno dostępnych przestrzeni.

„Grupa LUX MED inwestuje w nowoczesne technologie ponieważ chcemy, by nasi pacjenci mieli jak najlepszą i najbardziej profesjonalną opiekę. Takiego kierunku rozwoju oczekują również nasi eksperci, którzy chcą pracować z wykorzystaniem nowoczesnego robota. Wierzymy, że w tym kierunku podążać będzie cała opieka medyczna” - mówiła na otwarciu nowego Centrum Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

W Polsce odnotowuje się ponad 6 tys. zachorowań na raka endometrium rocznie. To najczęściej rozpoznawany nowotwór złośliwy narządu rodnego - najwięcej zachorowań przypada u kobiet między 55. a 70. rokiem życia, jednym z czynników ryzyka jest otyłość.

„W Szpitalu LUX MED Onkologia kompleksowe leczenie onkologiczne, w tym leczenie metodą chirurgii robotycznej, prowadzone jest w ramach umowy z NFZ” - mówił dr Maciej Olszewski, ginekolog-onkolog z Grupy LUX MED.

Rekonwalescencja po zabiegu przeprowadzonym z wykorzystaniem robota chirurgicznego jest znacznie szybsza, niż ta, kiedy lekarz operuje samodzielnie.

„Operacja jest tak samo rozległa jak w przypadku innych metod, usuwa wszystkie chore tkanki. Natomiast dzięki formule mało inwazyjnej, pacjentka wychodzi ze szpitala w ciągu dnia, dwóch po operacji” - dodał dr Maciej Olszewski.

Drugim z nowotworów, którym będą zajmować się specjaliści w Centrum Chirurgii Robotycznej jest rak prostaty. To najczęstszy z nowotworów występujących obecnie u mężczyzn, każdego roku ponad 14 tys. z nich otrzymuje właśnie taką diagnozę.

„Świadczenia medyczne w zakresie robotyki jeśli chodzi o urologię, są oferowane w Szpitalu św. Elżbiety, a jeśli chodzi o ginekologię - w szpitalu przy ul. Św. Wincentego, to jest placówka onkologiczna. Ale to nie znaczy, że na tym kończymy. Będziemy udoskonalać i rozszerzać zakres naszych usług szpitalnych. Coraz więcej obszarów będzie się otwierało na działania robotyczne. Jestem przekonana, że rozszerzenie listy wykonywanych przez nas procedur z wykorzystaniem robotów medycznych to tylko kwestia czasu” - podsumowała Anna Rulkiewicz, prezeska Grupy LUX MED.

Źródło informacji: PAP MediaRoom

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3052

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.