Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
30.04.2024 , 07:00 Aktualizacja: 02.05.2024, 09:53

Jak często używać kropel nawilżających do oczu?

Klaudia Torchała

Wyschnięte oczy, uczucie ziarenek piasku pod powiekami? Kto tego uczucia nie zna, szczególnie jeśli nadużywa urządzeń elektronicznych, spędza godziny przed komputerem. Czy krople do oczu są w takich sytuacjach wskazane? – odpowiada prof. dr hab. n. med. Sławomir Teper, okulista, chirurg witreoretinalny ze Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach.

– Zespół suchego oka jest rodzajem epidemii. Trochę wynika to z naszego trybu życia. Wykorzystujemy nasze oczy długo, często do późnego wieczora. Często korzystamy ze sprzętów elektronicznych, które powodują, że rzadziej mrugamy – zauważa prof. Teper. Jak dodaje, to sprawia, że nasze oczy są gorzej nawilżone.

Czy w takim razie powinniśmy stosować krople nawilżające i jak często?

Klaudia Torchała, zdrowie.pap.pl

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Treści publikowane na portalu „Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media pod warunkiem spełnienia postanowień regulaminu „Serwisu Zdrowie. Postaw na Wiedzę!”. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3851

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.