Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
08.09.2023 , 14:32 Aktualizacja: 08.09.2023, 14:47
Materiał partnerski

Trzeba zmodyfikować system opieki nad pacjentem z padaczką

Na padaczkę choruje w Polsce około 1 procenta populacji - to około 400 tysięcy ludzi. O nowych propozycjach rozwiązania problemów tych pacjentów w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu opowiadała Alicja Lisowska, prezes Fundacji Epi-bohater.

Najważniejsza informacja to ta, że obecnie wiele postaci padaczki da się dobrze leczyć. Ale wciąż istnieje spory kłopot z organizacją systemu opieki zdrowotnej w taki sposób, by był optymalny dla osób cierpiących na padaczkę .

Alicja Lisowska mówi, że jednym z głównych problemów, jakie zauważamy w Polsce, to brak jasno określonej ścieżki dla pacjenta momentu wystąpienia pierwszego napadu padaczkowego, po diagnozę i leczenie w odpowiednich ośrodkach.

 

Źródło materiału partnerskiego: PAP MediaRoom
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki wideo) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Za materiał opublikowany jako "informacja prasowa" w „Serwisie Zdrowie. Postaw na Wiedzę!” odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy prawo prasowe – jej nadawca, wskazany każdorazowo jako „źródło informacji prasowej”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media. Zdjęcie załączone do informacji prasowej można bezpłatnie wykorzystać wyłącznie z treścią niniejszej informacji. Materiały oznaczone jako „materiał partnerski” są opracowywane przez dziennikarzy PAP we współpracy z firmami, instytucjami lub organizacjami w ramach umów na obsługę medialną. „Portal Serwis Zdrowie. Postaw na Wiedzę” ma charakter informacyjno-edukacyjny i nie może być traktowany jako źródło porad medycznych. W sytuacji problemów ze zdrowiem należy udać się po pomoc do odpowiedniego profesjonalisty medycznego.
Id materiału: 3365

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.