Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Zapisz się na newsletter
Do góry


06.10.2022 , 15:56 Aktualizacja: 06.10.2022, 16:03

Zdrowie 300000 Europejczyków zależy od leków z osocza

Osocze to składnik krwi, dzięki któremu m.in. wszystkie konieczne elementy odżywcze mogą być transportowane w krwioobiegu. To także składnik leków ratujących życie i zdrowie, a może być pozyskiwany tylko dzięki hojności dawców.

Fot. PAP/S. Leszczyński Fot. PAP/S. Leszczyński

7 października o godz. 11 zaczyna się konferencja zorganizowana w ramach 10. Międzynarodowego Tygodnia Świadomości o Osoczu przez Instytut Rozwoju Spraw Społecznych oraz Instytut „Pomnik-Centrum Zdrowia Dziecka”. O znaczeniu osocza w medycynie, wyzwaniach z tym związanych, możliwościach pozyskiwania osocza dyskutować będzie szerokie grono ekspertów medycznych, systemowych, przedstawicieli instytucji publicznych oraz organizacji pacjentów.

Spotkanie będzie transmitowane na portalu Serwis Zdrowie.

Program spotkania w załączniku.

jw
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2631

TAGI:

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.