Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
01.10.2021 , 14:34 Aktualizacja: 01.10.2021, 14:58

Zmienia się podejście do kwestii zdrowotnych – wyniki badań (komunikat)

Wyniki ankiety przeprowadzonej na zlecenie Herbalife Nutrition i Rady Odpowiedzialnego Żywienia są jednoznaczne. Dla respondentów coraz ważniejsze stają się kwestie dbałości o zdrowie i dobre samopoczucie. Ponadto coraz więcej osób podejmuje konkretne działania w kierunku osiągnięcia swoich celów zdrowotnych.

Fot. PAP / JP Fot. PAP / JP

Respondenci podejmują wiele kroków w celu poprawy swojego zdrowia i samopoczucia. Na ich czele są: lepsze odżywianie, częstsze ćwiczenia, korzystanie z aplikacji sportowych, kupowanie mniej niezdrowego jedzenia, przyjmowanie witamin i suplementów, spacery podczas przerw na lunch, wchodzenie po schodach zamiast korzystania z windy, używanie aplikacji ułatwiających monitorowanie diety oraz dbanie o higienę snu. 

Wnioski z Polski

Badanie zostało przeprowadzone między innymi na grupie 500 respondentów z Polski. Spora liczba z nich stanowczo (41%) lub w pewnym stopniu (39%) zgadza się z tym, że pracuje nad poprawą swojego zdrowia. Ankietowani z Polski ujawnili z jakich nawyków chcieliby zrezygnować, by poprawić swoje samopoczucie. Na górze listy są: źle zbilansowana dieta, brak regularnych ćwiczeń, zbyt krótki sen oraz palenie papierosów. 

Na zmianę podejścia Polaków do kwestii zdrowia i samopoczucia wpływ miał między innymi czas pandemii. Uznali oni wówczas, że do zdrowszej diety warto też włączyć witaminy i suplementy, podejść do kwestii zdrowia bardziej holistycznie oraz zacząć od mniejszych, ale łatwiejszych do osiągnięcia celów. 

Jeśli chodzi o grupę najbardziej zdyscyplinowaną w kwestii dbałości o zdrowie, w Polsce są to respondenci w wieku 25-40 lat. 70% z nich przyznaje, że regularnie ćwiczy, 54% dba o zbilansowaną dietę, 35% dba o higienę snu, a 45% przyjmuje witaminy i suplementy. 

Grafika: mat. pras. Herbalife Nutrition

Podejście Amerykanów

Dzięki badaniom możemy poznać także aktualne podejście do kwestii zdrowia mieszkańców USA. Większość z 2000 ankietowanych Amerykanów uważa, że na dobre zdrowie trzeba zapracować (84% osób). 

Wielu z nich poczyniło już pierwsze kroki w kierunku zmiany swojego stylu życia na lepsze. W stosunku do okresu sprzed pandemii, co trzeci badany odczuwa mniejsze zmęczenie przy dłuższych ćwiczeniach, wiele osób schudło o jeden rozmiar lub na tyle dużo, że mogą ciaśniej zapinać pasek. Ponadto, wielu ankietowanych nie tylko ma mniejszą ochotę na słodycze i więcej energii w ciągu dnia, ale także przestało odczuwać bóle w różnych częściach ciała.

Kolejne dwie zmiany jakie do swojego stylu życia wprowadzali – lub planują wprowadzić – respondenci z USA to kupowanie lepszego dla zdrowia jedzenia oraz przyjmowanie witamin i suplementów. Wyniki ankiety pokazują, że dla wielu osób witaminy i suplementy to kwestia priorytetowa. 47% ankietowanych odpowiedziało, że kładzie teraz większy nacisk na odżywianie, w tym także na kwestię wzbogacania swojej diety o witaminy i minerały. 69% badanych chciałoby wiedzieć więcej na temat korzystnego wpływu, jaki witaminy i suplementy mogą mieć na ich zdrowie.

„Nawet niewielka zmiana może przynieść duże efekty, kiedy już zdecydujemy się zmienić nasz styl życia na lepsze. Suplementy nie tylko pozwalają zapobiegać niedoborom żywieniowym, ale także zawierają duże ilości składników odżywczych, które są potrzebne naszemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania i korzystnie wpływają na nasze samopoczucie” – podsumowuje Dyrektor ds. Zdrowia i Odżywiania Herbalife Nutrition, Kent Bradley. 

Dlaczego Polacy przyjmują witaminy i suplementy?

 • By wesprzeć ogólną odporność: 54%
 • Dla ogólnej poprawy zdrowia i dobrego samopoczucia: 40%
 • By wspierać zdrowie układu pokarmowego: 34%
 • Dla zdrowia i urody skóry i włosów: 34%
 • Dla wsparcia kontroli wagi: 31%
 • Aby poprawić energię i skupienie: 25%
 • Dla wsparcia mózgu: 23%
 • By wesprzeć odżywanie mięśni, w trakcie uprawiania sportu: 20%
 • Dla poprawy jakości snu: 16%
 • Z rekomendacji lekarza: 11%
 • Dla odnalezienia naturalnych sposobów leczenia schorzeń: 11%
 • Dla poprawy stanu serca, poziomu cholesterolu i/lub ciśnie-nia krwi: 11%
 • Dla łagodzenia bólu i stanów zapalnych: 11%
 • By przyjmować dodatkowe składniki odżywcze: 8%

(c) OnePoll 2021; base n = 342; total n = 500; 158 missing.

#  #  #

O Herbalife Nutrition
Herbalife Nutrition is the world’s #1 brand in weight management and wellbeing”*

Herbalife Nutrition to międzynarodowa firma z branży odżywiania, której celem jest zapewnienie dostępu do spersonalizowanego żywienia milionom ludzi na całym świecie. Od 1980 roku firma realizuje swoją misję – wspieranie zmiany stylu życia za sprawą wartościowych produktów i programów służących lepszemu odżywianiu. Wraz z naszymi Niezależnymi Partnerami z pełnym oddaniem oferujemy rozwiązania dla problemów związanych ze złym odżywianiem, wsparcie w walce z nadmierną masą ciała, starzeniem się populacji, rosnącymi kosztami opieki zdrowotnej oraz proponujemy możliwości stanowiące odpowiedź na wzrost zainteresowania prowadzeniem własnego biznesu. Herbalife Nutrition zapewnia naukowo opracowywane produkty wysokiej jakości oraz indywidualne wsparcie ze strony Niezależnych Partnerów Herbalife Nutrition, a także przynależność do wspólnoty, której członkowie inspirują się wzajemnie do prowadzenia zdrowszego, bardziej aktywnego stylu życia. 
Produkty Herbalife Nutrition z kategorii odżywiania ukierunkowanego, kontroli masy ciała, sportu i fitness oraz kosmetyki pielęgnacyjne są dostępne wyłącznie u Niezależnych Partnerów Herbalife Nutrition, działających w ponad 90 krajach. 
W ramach społecznej odpowiedzialności biznesu Herbalife Nutrition wspiera Herbalife Nutrition Foundation (HNF) i programy Casa Herbalife, które zapewniają zdrowe odżywianie dzieciom będącym w potrzebie. Herbalife Nutrition z dumą sponsoruje ponad 190 znakomitych sportowców, zespołów i wydarzeń sportowych na całym świecie.
Herbalife Nutrition zatrudnia 8 500 pracowników (w tym 300 naukowców) na całym świecie. W 2019 roku firma osiągnęła 4,9 miliarda USD sprzedaży netto. Jest obecna na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (NYSE: HLF). Więcej informacji na Herbalife.com lub IAmHerbalife.com.
Herbalife Nutrition zachęca swoich inwestorów do odwiedzenia dedykowanej strony ir.herbalife.com

*Source Euromonitor International Limited; per Consumer Health 2021ed, weight management and wellbeing category definition; % RSP share GBO, 2020 data.

Kontakt:
Grayling Poland
Zuzanna Pęksa
+48 514 942 567
e-mail: zuzanna.peksa@grayling.com

Nadawca komunikatu: Herbalife Nutrition

UWAGA! Za materiał opublikowany w Serwisie Zdrowie jako "komunikat" odpowiedzialność ponosi – z zastrzeżeniem postanowień art. 42 ust. 2 ustawy Prawo prasowe – jego nadawca, wskazany każdorazowo jako „nadawca komunikatu”. Wszystkie materiały opublikowane w Serwisie Zdrowie mogą być bezpłatnie wykorzystywane przez media.

 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 2188

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.