lek. Agnieszka Skoczylas

Archiwum prywatne

specjalista geriatrii i chorób wewnętrznych z ponad dwudziestoletnim stażem, ordynator Klinicznego Oddziału Geriatryczno-Internistycznego w Szpitalu Wolskim w Warszawie i pełnomocnik warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej ds. opieki senioralnej i geriatrii. Ludzi starszych po prostu lubi, a w pracy klinicznej jest zwolenniczką podejścia holistycznego i skupienia się na człowieku, a nie pojedynczej chorobie. Prowadzi zajęcia dla studentów wydziałów lekarskich i pielęgniarskich oraz wykłady i szkolenia dla lekarzy. Zajmuje się również przemocą wobec osób starszych, jest ekspertem Fundacji Projekt Starsi. Pomysłodawczyni i współautorka pierwszego polskiego formularza służącego do oceny ryzyka takiej przemocy - FORP.

Materiały Ekspertki

  • Adobe Stock

    „Więźniowie czwartego piętra” to często osoby starsze

    Starzeć zaczynamy się już od narodzin. To nieuchronny proces i większość z nas go doświadczy. Pytanie tylko, czy otrzyma odpowiednią opiekę. Jak wygląda życie osób starszych w Polsce, nie tylko z perspektywy oddziału geriatrycznego, opowiada lek. Agnieszka Skoczylas, ordynator Oddziału Geriatryczno-Internistycznego Szpitala Wolskiego w Warszawie.

NAJNOWSZE

  • AdobeStock

    Zanim kupisz przeczytaj skład

    W 2023 roku do GIS zgłoszono ponad 26 tys. nowych suplementów. "Tymczasem z raportu UOKiK i danych z Głównego Inspektoratu Sanitarnego wynika, że nie wszystkie produkty zawierają deklarowane substancje w odpowiednich dawkach. Dlatego studenci farmacji postanowili zaanagażować się w kampanię edukacyjną" - mówi mgr farmacji Artur Chojnacki Przewodniczący PTSF.

  • Kiedy rozpocząć ćwiczenia po porodzie?

  • Lex Szarlatan uderza w pseudoterapie

  • Szkodliwy pocałunek? Czasem lepiej go unikać.

  • Mięśnie dna miednicy – nieodkryta część ciała

  • AdobeStock

    Polskie dzieci z szansą na refundację ultranowoczesnego leczenia białaczki

    W leczeniu białaczek limfoblastycznych immunoterapia zwiększa szanse na wyzdrowienie także dzieciom z grupy wysokiego ryzyka nawrotu choroby. Daje też mniej toksycznych skutków ubocznych i nie wymaga hospitalizacji. Staramy się, aby była dostępna w ramach programu lekowego – mówi prof. dr hab. n. med. Wojciech Młynarski, kierownik Kliniki Pediatrii, Onkologii i Hematologii Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

  • Proste sposoby na upały

  • Sprawdź, czy umiesz korzystać bezpiecznie ze słońca

Serwisy ogólnodostępne PAP