VACCINE FORUM w Centrum Nauki Kopernik 21 października 2022 r.

Kongres VACCINE FORUM 2022 to kolejna edycja wydarzenia poświęconego tematyce szczepień ochronnych, mająca na celu zmianę świadomości oraz budowanie pozytywnej komunikacji w tym obszarze.

Infografika nadawcy informacji prasowej
Infografika nadawcy informacji prasowej

Rzeczywistość ostatnich dwóch lat skłania do analizy sytuacji, w jakiej znajduje się system ochrony zdrowia oraz do budowania pozytywnej komunikacji nt. szczepień ochronnych w oparciu o trudne doświadczenia pandemii. COVID-19 pokazał, że niektóre rozwiązania dotąd niemożliwe do wdrożenia, stały się realne – eksperci podkreślają konieczność wykonywania w aptekach szczepień nie tylko przeciwko grypie, ale także przeciw innym chorobom, takim jak krztusiec, czy zakażeniom wywołanym przez pneumokoki. Dodatkowo, wyzwania, jakie stoją przed nami w wyniku kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie, wymagają merytorycznej dyskusji. 

Podczas VACCINE FORUM 2022 w gronie wybitnych ekspertów chcemy zastanowić się nad sposobami budowania zaufania do szczepień ochronnych oraz wzmacniania świadomości profilaktyki zdrowotnej już od najmłodszych lat poprzez edukację w szkołach. 

Do dyskusji zapraszamy specjalistów i decydentów, od których zależy budowanie polityki zdrowotnej, programów szczepień ochronnych oraz komunikowanie w przestrzeni publicznej pozytywnego przekazu dotyczącego szczepień. Rozmawiać będziemy także o implementacji niezbędnych zmian w Programie Szczepień Ochronnych, zwłaszcza w kontekście włączenia w niego uchodźców zza wschodniej granicy, indywidualnego podejścia do obywateli Ukrainy oraz szerokich działań informacyjnych nt. szczepień skierowanych do uchodźców.

Rejestracja jest możliwa TUTAJ

Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://szczepienia-ioz.pl/ 

Źródło informacji prasowej: Instytut Ochrony Zdrowia

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock

    Polio: to ta choroba okaleczyła Fridę Kahlo… Czy może wrócić?

    Wizerunek znanej malarki kojarzy się z długimi spódnicami. Pod nimi skrywała defekt ciała, który pojawił się po przebyciu w dzieciństwie zakaźnej choroby – poliomyelitis. Wywołuje ją podstępny wirus. W Europie praktycznie już nie występuje; jednak w listopadzie w próbce ścieków komunalnych pobranej w Warszawie wykryto zmutowanego wirusa. Główny Inspektor Sanitarny określił, że to "sytuacja alertowa", choć niegroźna dla osób zaszczepionych.

  • PAP/M. Kmieciński

    Ruszają szczepienia przeciw COVID-19

    Jesień to czas infekcji układu oddechowego. Szczepienia przeciw grypie już trwają, teraz ruszają przeciw COVID-19. Warto to zrobić w czasie jednej wizyty w punkcie szczepień - w przychodni lub aptece. Eksperci zapewniają, że to zupełnie bezpieczne.

  • AdobeStock

    Jesteś w ciąży? Zaszczep się przeciw krztuścowi

    Szczepienie przeciw krztuścowi chroni kobietę zarówno w ciąży, jak i po porodzie oraz noworodka przed zachorowaniem i hospitalizacją w pierwszych miesiącach życia. Od dziś (15 października 2024 r.) ciężarne mogą bezpłatnie zaszczepić się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Skuteczna broń w walce z pneumokokami

    Pneumokoki są odpowiedzialne za najwyższą śmiertelność w grupie zakażeń bakteryjnych, a co gorsza - stają się oporne na antybiotyki. To właśnie te drobnoustroje doprowadzają m.in. do zapalenia płuc. A można się zaszczepić i zyskać dobrą ochronę.

NAJNOWSZE

  • Kongres Zdrowie Polaków

    6. edycja Kongresu „Zdrowie Polaków” już w najbliższy poniedziałek

    Patronat Serwisu Zdrowie

    Tegoroczna edycja Kongresu „Zdrowie Polaków odbędzie się pod hasłem „Nauka dla zdrowia społeczeństwa”. Serwis Zdrowie jest patronem medialnym wydarzenia. Wśród zaproszonych gości przedstawiciele świata medycyny, nauki, polityki.

  • Cukrzyca typu 1 – przyczyny i objawy

  • Uzależnienia u dzieci i młodzieży – na co należy zwrócić uwagę?

  • Sprawdź, czy nie tracisz wzroku – prosty test

  • Kiedy zacząć myć zęby dziecku?

  • Adobe Stock

    Operacja bariatryczna to coś więcej niż zmiana budowy przewodu pokarmowego

    W operacji bariatrycznej chodzi naprawdę o coś więcej niż zmniejszenie rozmiaru ciała, do którego pacjent przez lata potrafi się przyzwyczaić. Otyłość to choroba, którą bezwzględnie należy leczyć wszystkimi dostępnymi metodami, bo szerzy spustoszenie w organizmie. To nie jest wybór chorego – zaznacza prof. Wojciech Lisik chirurg bariatra, transplantolog. Wyjaśnia, na czym polega zabieg i jakiej recepty osobie z otyłością absolutnie wystawić nie można.

  • CRM – zespół sercowo-nerkowo-metaboliczny. Nowe spojrzenie na szereg schorzeń

  • HIV: kiedyś drżeliśmy, dziś ignorujemy