VACCINE FORUM w Centrum Nauki Kopernik 21 października 2022 r.

Kongres VACCINE FORUM 2022 to kolejna edycja wydarzenia poświęconego tematyce szczepień ochronnych, mająca na celu zmianę świadomości oraz budowanie pozytywnej komunikacji w tym obszarze.

Infografika nadawcy informacji prasowej
Infografika nadawcy informacji prasowej

Rzeczywistość ostatnich dwóch lat skłania do analizy sytuacji, w jakiej znajduje się system ochrony zdrowia oraz do budowania pozytywnej komunikacji nt. szczepień ochronnych w oparciu o trudne doświadczenia pandemii. COVID-19 pokazał, że niektóre rozwiązania dotąd niemożliwe do wdrożenia, stały się realne – eksperci podkreślają konieczność wykonywania w aptekach szczepień nie tylko przeciwko grypie, ale także przeciw innym chorobom, takim jak krztusiec, czy zakażeniom wywołanym przez pneumokoki. Dodatkowo, wyzwania, jakie stoją przed nami w wyniku kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie, wymagają merytorycznej dyskusji. 

Podczas VACCINE FORUM 2022 w gronie wybitnych ekspertów chcemy zastanowić się nad sposobami budowania zaufania do szczepień ochronnych oraz wzmacniania świadomości profilaktyki zdrowotnej już od najmłodszych lat poprzez edukację w szkołach. 

Do dyskusji zapraszamy specjalistów i decydentów, od których zależy budowanie polityki zdrowotnej, programów szczepień ochronnych oraz komunikowanie w przestrzeni publicznej pozytywnego przekazu dotyczącego szczepień. Rozmawiać będziemy także o implementacji niezbędnych zmian w Programie Szczepień Ochronnych, zwłaszcza w kontekście włączenia w niego uchodźców zza wschodniej granicy, indywidualnego podejścia do obywateli Ukrainy oraz szerokich działań informacyjnych nt. szczepień skierowanych do uchodźców.

Rejestracja jest możliwa TUTAJ

Szczegółowy program znajduje się na stronie: https://szczepienia-ioz.pl/ 

Źródło informacji prasowej: Instytut Ochrony Zdrowia

ZOBACZ PODOBNE

  • Adobe Stock

    Polio: to ta choroba okaleczyła Fridę Kahlo… Czy może wrócić?

    Wizerunek znanej malarki kojarzy się z długimi spódnicami. Pod nimi skrywała defekt ciała, który pojawił się po przebyciu w dzieciństwie zakaźnej choroby – poliomyelitis. Wywołuje ją podstępny wirus. W Europie praktycznie już nie występuje; jednak w listopadzie w próbce ścieków komunalnych pobranej w Warszawie wykryto zmutowanego wirusa. Główny Inspektor Sanitarny określił, że to "sytuacja alertowa", choć niegroźna dla osób zaszczepionych.

  • PAP/M. Kmieciński

    Ruszają szczepienia przeciw COVID-19

    Jesień to czas infekcji układu oddechowego. Szczepienia przeciw grypie już trwają, teraz ruszają przeciw COVID-19. Warto to zrobić w czasie jednej wizyty w punkcie szczepień - w przychodni lub aptece. Eksperci zapewniają, że to zupełnie bezpieczne.

  • AdobeStock

    Jesteś w ciąży? Zaszczep się przeciw krztuścowi

    Szczepienie przeciw krztuścowi chroni kobietę zarówno w ciąży, jak i po porodzie oraz noworodka przed zachorowaniem i hospitalizacją w pierwszych miesiącach życia. Od dziś (15 października 2024 r.) ciężarne mogą bezpłatnie zaszczepić się w przychodniach podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).

  • Fot.Kmieciński/PAP

    Skuteczna broń w walce z pneumokokami

    Pneumokoki są odpowiedzialne za najwyższą śmiertelność w grupie zakażeń bakteryjnych, a co gorsza - stają się oporne na antybiotyki. To właśnie te drobnoustroje doprowadzają m.in. do zapalenia płuc. A można się zaszczepić i zyskać dobrą ochronę.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Pierwsza pomoc emocjonalna w kryzysie – zasada czterech „Z”

    Pierwszej pomocy emocjonalnej może udzielić każdy, kto dostrzeże u innej osoby niepokojące objawy, które mogą być sygnałem kryzysu psychicznego. Obowiązuje tutaj zasada czterech „Z”. Na czym ona polega — wyjaśnia Lucyna Kicińska, ekspertka Biura ds. Zapobiegania Samobójstwom w warszawskim Instytucie Psychiatrii i Neurologii.

  • Profil hazardzisty

  • Mleko kobiece to nie tylko pokarm

  • Ludzkie kamienie: barwy, kształty i tajemnice

  • W poniedziałek zapraszamy na konferencję

  • Adobe Stock

    Brak łóżek i specjalistów – największe wyzwania polskiej geriatrii

    W Polsce mamy obecnie 578 geriatrów, z czego część nie jest aktywna zawodowo. Powinno ich być 3000. O sytuacji polskiej geriatrii i wyzwaniach, które przed nią stoją, opowiada prof. dr hab. n. med. Katarzyna Wieczorowska-Tobis, przewodnicząca Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego.

  • Sauna – sposób na zdrowie

  • Próby samobójcze częstsze u dziewczyn