Bądź zawsze na bieżąco
z Serwisem Zdrowie!

Zapisz się na nasze powiadomienia, a nie ominie Cię nic, co ważne i intrygujące w tematyce zdrowia.

Justyna Wojteczek
redaktor naczelna zdrowie.pap.pl

Do góry
03.02.2021 , 16:43 Aktualizacja: 30.04.2021, 13:01

Rusza cykl edukacyjny „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”

Serwis Zdrowie Polskiej Agencji Prasowej zaprasza na cykl spotkań dla dziennikarzy pod hasłem „Zaszczepieni. Bezpieczni. Odpowiedzialni. Eksperckie rozmowy PAP”.

Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki Rys. Krzysztof "Rosa" Rosiecki

Każdego dnia przybywa tych, którzy otrzymali szczepionkę przeciw COVID-19 wytworzoną w zupełnie nowej technologii. Wciąż jednak wiele osób ma obawy, a ruchy antyszczepionkowe szerzą wiele nieprawdziwych informacji. Podprzez spotkania z uznanymi autorytetami z różnych dziedzin świata nauki podejmiemy skupimy się więc  na faktach na temat szczepionek i szczepień.

Eksperci wyjaśnią, co może sprawić, że wrócimy do życia jak przed pandemią, jak możliwe było tak sprawne opracowanie szczepionki przeciw COVID-19, jak wygląda  profil bezpieczeństwa  szczepionki opracowanej w technologii wykorzystującej mRNA na tle innych dostępnych technologii oraz jak zostały przygotowane i zrealizowane badania kliniczne i czy po wprowadzeniu szczepień mRNA do obrotu dowiedzieliśmy się czegoś nowego. W trakcie spotkań wskażemy również jak ważna jest rola dziennikarzy w edukacji społeczeństwa poprzez przekazywanie rzetelnych informacji dotyczących szczepień i zastosowanych w nich technologii. 

Spotkania będą transmitowane live na http://zdrowie.pap.pl. Zarejestrowane na spotkanie osoby będą mogły zadawać pytania w formie pisemnej. Pytania można również przesyłać już teraz na adres zdrowie@pap.pl.

W każdym spotkaniu udział weźmie dwóch ekspertów.

W ramach cyklu odbędą się trzy spotkania:

1. 8 lutego godz. 11.00  „Bezpieczeństwo i skuteczność szczepionek mRNA” 

  • Prof. Joanna Zajkowska – specjalistka chorób zakaźnych, epidemiologii i zdrowia publicznego, zastępca ordynatora Kliniki Chorób Zakaźnych i Neuroinfekcyjnych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku
  • Prof. Andrzej M. Fal, specjalista chorób wewnętrznych i alergologii, kierownik Kliniki Alergologii, Chorób Płuc i Chorób Wewnętrznych w Szpitalu MSWiA w Warszawie

2. 16 lutego godz.11.00  „Technologie wykorzystywane w szczepionkach mRNA”

  • Prof. Jacek Jemielity – chemik z Centrum Nowych Technologii Uniwersytetu Warszawskiego, który wraz z zespołem od kilku lat prowadzi badania nad mRNA
  • Dr hab. Piotr Rzymski, biolog, adiunkt w Zakładzie Medycyny Środowiskowej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

3. 22 lutego godz. 11.00 „Plan szczepień przeciwko COVID-19”

  • Anna Krzyszowska-Kamińska - lekarka, specjalistka medycyny rodzinnej 
  • Michał Sutkowski – lekarz, specjalista medycyny rodzinnej, prodziekan ds. rozwoju Wydziału Medycznego Uczelni Łazarskiego.

Rozmowy poprowadzi Justyna Wojteczek, kierująca Serwisem Zdrowie

Cykl spotkań realizowany jest w ramach edukacyjnego projektu „Science will win”, którego mecenasem jest firma Pfizer.

jw, zdrowie.pap.pl
 

Copyright

Wszelkie materiały PAP (w szczególności depesze, zdjęcia, grafiki, pliki video) zamieszczone w portalu "Serwis Zdrowie" chronione są przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych.

Id materiału: 1979

Najnowsze

 

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA

Co tydzień dostaniesz: najciekawsze artykuły, wywiady i filmy z Serwisu Zdrowie, a także zapowiedzi - materiałów na następny tydzień, konferencji i wydarzeń.

Postaw na wiedzę!

Regulamin

Ta strona korzysta z plików cookie. Sprawdź naszą politykę prywatności, żeby dowiedzieć się więcej.