Tag:
  • Fot. PAP/Zdjęcie ilustracyjne

    Dziecko pod monitoringiem. Czy ma to sens?

    Na rynku można znaleźć coraz więcej różnego typu urządzeń, które mają monitorować dzieci - sprawdzać, czy śpią i jak śpią, czy oddychają, czy się dobrze czują. Z zasady mają zwiększać bezpieczeństwo maluchów, a rodzicom zapewnić spokój. Specjaliści jednak nie są jednak tak entuzjastyczni, jak producenci.

  • WaterWipes z certyfikatem „Przyjazne dla mikrobiomu” 

    Chusteczki WaterWipes, jako pierwszy tego typu produkt, otrzymały certyfikat „Przyjazne dla mikrobiomu”, przyznawany przez organizację MyMicrobiome. Oceniono je pod kątem wpływu na mikrobiom w określonych miejscach na ciele. Mikrobiom skóry to zbiór milionów bakterii, grzybów, wirusów oraz innych drobnoustrojów, w którym powinna panować równowag, by człowiek pozostał zdrowy.  

  • Fot. PAP/vik/Zdjęcie ilustracyjne

    Jak wybrać bezpieczne łóżeczko dla dziecka

    Nieprawidłowości w prawie 35 proc. skontrolowanych łóżeczek, kołysek, kojców i nosidełek dla małych dzieci wykryli inspektorzy Inspekcji Handlowej. Sprawdź, na co trzeba zwrócić uwagę, kupując takie produkty.

NAJNOWSZE

  • Adobe Stock

    Wapń dla zdrowych kości

    Bierzemy witaminę D3, bo wiemy, że „jest dobra na kości”. Rzadziej jednak zastanawiamy się nad tym, czy w naszej diecie w ogóle jest wapń, który ta witamina ma pomóc przyswoić. Tymczasem badania pokazują, że to właśnie niedobór wapnia, a nie brak suplementów, bywa dziś najsłabszym ogniwem profilaktyki zdrowia kości.

  • Cancer ghosting boli bardziej niż sama choroba

  • Zdrowa asymetria

  • Ashwagandha w chorobach tarczycy

  • Menopauza może powodować problemy ze skórą

  • Adobe Stock

    Sen – klucz do zdrowego krążenia

    Układ krążenia nie wybacza zaniedbań snu, przez które rośnie ryzyko m.in. zawałów, udarów, migotania przedsionków, nadciśnienia. Odpowiednia długość snu to jednak zaledwie fundament. Liczy się także pora zasypiania, regularność snu czy jego ciągłość.

  • Eksperci: szczepienia w Polsce powinny opierać się na nauce i lokalnej epidemiologii

  • Osoby transpłciowe częściej doświadczają przemocy

Serwisy ogólnodostępne PAP